Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet
 
Raksti ar rakstnieku
21.09.2010
Autors: Inga Žolude
Es šad tad skatos šovu Dziedi ar zvaigsni, un man nav kauns to atzīt. Turklāt dziedošo ģimeņu šovs mani nezin kāpēc neuzrunā. Milžu cīņās man patīk Niks Matvejevs un Valters Krauze. Man pat nav sava favorītpāra, taču tie, par kuriem fanoju vismazāk, jau ir izbalsoti. Skaidrs, ka šis šovs, atšķirībā no kaut kāda talantu šova vai muzikālāš akadēmijas šova, neveic nekādu citu funkciju kā tikai PR, skaidrs, ka jāpopularizē aktieri un līdz ar to arī teātri, šādi tādi mūziķi, un citi - nesaprotamu iemeslu dēļ izvēlēti dalībnieki. Tad lūk man ir jautājums, kāpēc nevienā no šajiem šoviem nekad nav redzēts ne rakstnieks, ne dzejnieks, vienvārdsakot, kāds ar literatūru saistīts cilvēks? Vai tiešām neviens no tiem neprot dziedāt? Cik man zināms daudzi literatūrā un ap literatūru ir lieli mūzikas mīļotāji ar individuālu, izsmalcinātu gaumi un ļoti bieži spēlē arī kādu mūzikas instrumentu. Vienīgais, ko spēju atcerēties, ir Laimas Muktupāvelas dalība kādā no kulinārajiem raidījumiem (iespējams saistībā ar viņas Šampinjonu derību), bet pārējā laikā plašsaziņas līdzekļi, izklaides industrija un TV skatītājs tiek cītīgi sargāts no rakstnieka parādīšanās zilajā ekrānā. Iespējams "viņiem" šķiet, ka rakstniekus nedrīkst traucēt un vilkt ārā no viņu pieputējušām bibliotēkām ar smagiem ozolkoka galdiem, kur viņi rokrakstā ar spalvaskātu rada kārtējo tūkstots lapaspušu garo gadsimta romānu? Vai arī viņi ir pārliecināti, ka rakstnieks jau līdz tādam līmenim nenolaidīsies... Man, protams, skumji, ka mēs neesam zvaigznes un mums pat netiek piedāvāta iespēja darīt kaut ko AR zvaigzni. Kāpēc vēl nav šova - Uzraksti ar zvaigzni, Sadzejo ar zvaigzni, Izlasi ar zvaigzni? Tas taču būtu labs, interesants un sagremojams veids, kā ļaut sabiedrībai uzzināt par mūsdienu literātiem un literatūru, ne tikai liekot skolēniem (piespiedu kārtā apmeklēt Dzejas dienas.
Komentāri (5):
Kristīne Sadovska 22.03.11 plkst. 12:23
re, arī pie mums ieklīst pa rakstītnepratējam :) un sazvērestības teoriju piekritējam.
vasilijs petrovs 15.03.11 plkst. 12:02
par Andru Manfeldi...! Iespējams Manfeldes "Adatas" nosaukums ņemts no Viktora Coja "Adatas"! Tēma ta viena par narkomāniem! Kā tad tur ar nosaukuma autortiesībām! Laikam Manfeldei pašai nebija izdomas par "Adata"nosaukumu un izdarījās kā Dimiters ar"Vadoni" Saksam,nočiepa no Viktora Coja! Виктор Робертович Цой 1988.gada filmas "Igla" ("Adata") http://www.youtube.com/watch?v=qMNn22Vc7IU&feature=player_embedded Manfelde tak Kaspara Dimitera skolniece,vai arī Dimiteru sektantiskās mācības upuris!? Drausmīgi atkarīga no Līgas Dimiteres! Manfelde savā grāmatā"Adata"sagroza faktus un ari kā K.Dimiters aizskar un pazemo cilvēkus.It sevišķi sadaļā:Ojārs un Sintija! Kauns...! Manfelde negrib būt saprogrammēta,tikai neapjauš ka Dimiteri to jau viņai nemanot nodarījuši!
andra manfelde 23.02.11 plkst. 19:51
mani reiz uzaicināja "Dziedi ar zvaigzni", tā kā es dziedu tiešām šaušalīgi un mani pat bērnībā izmeta no mūzikas skolas un kora, es atteicos, iespējams, būtu jādzied "ja tu man esi". reiz TV redzēju kā Jānis Elsbergs "kaut kur Liepājā" dziedāja "tava rīta kafija..." man stāstīja, ka Anglijā krāsainajos žurnālos intervijas ar vienkārši mirstīgajiem dzejniekiem nevarot izlasīt. bet, Krievijā, savukārt, ir literatūras žurnāls, taisīts pēc glancēto žurnālu parauga. man šķiet, ka LV tāds pietrūkst
Ina Velberga 31.01.11 plkst. 23:20
Tas jājautā rakstniekiem pašiem. Šķiet, viņi ir mazāk kāri reklamēt sevi nekā, piem., aktieri. Aktieris un dziedātājs jau vispirmāmkārtām uzrunā mūs caur savu ārējo tēlu-balss, kustības ir viņa izpaušanās forma. Rakstniekam tas ir teksts. tas nav zināmā mērā pazemojoši- kļūt par tautas izklaidētāju pie brokastu kafijas? Tad jau foršāk bij, kad rakstnieki parādījās raidījumā Šeit un tagad un runājās ar vēliem skatītājiem. Kaut gan- lasīt būtu interesanti kopā- vismaz popularizēt kādu vērtīgu kasisku grāmatu, piem.
Kristīne Sadovska 22.09.10 plkst. 09:48
:) es iedomājos, cik tas būtu burvīgi: kopā ar rakstnieku lasīt grāmatu. Iesākumā varētu izmantot Vecā Stendera Bildu ābici.
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties