Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet
 
mājvieta
18.11.2010
Autors: Madara Rutkēviča
Dažkārt ir sajūta, ka pieņemt izšķirošu lēmumu ir pilnīgi neiespējami. Traucē tas, kas galvā.
Pirmā sniega pazīmes kā sīki un vēl pavisam neievērojami zilumi uz ādas. Tajā pirmā sniega naktī viņa tos ieraudzīja - tos izsitumiņus zilgani tumšu pleķu veidā. Citiem ieraudzīt grūtāk. Viņa jau nerāda. Paslēpj, kā cerēdama, ka ziema nebūs ilgstoša. Tā vēl nemaz nav sākusies. Pirmie sindromi gaisā.
Mamma jau saka: "Sakravā mantas un brauc uz mājām!" Atgādina katru dienu. Pēc katras sarunas ar mammu viņa ir izdzērusi nātru tēju, iemērkusi tajā seju, matus, vienas rokas pirkstus, ar otru roku jau nevar - jārunā ar mammu. Pēc tam viņa ieiet istabā, un, patiešām - tik daudz mantu. Laika gaitā šī telpa sāk atgādināt noliktavu it visam - grāmatām, lupatām, tehnikas verķiem un citām drazām. Par īri, elektrību un komunālajiem pakalpojumiem viņa nemaksā. Maksā ar savām stulbajām jūtām. Pašu iemītnieku tur it kā nemaz nav. Nē, viņa jau apdzīvo to telpu, katru rītu pēc dušas pieiet pie loga un noskatās, kā Maskačkā nojauc vienu māju pēc otras. Bez žēlastības nojauc. Jau nobrucinātās ārsienas sagāztas atkritumu tvertnēs, lai vēlāk aizvestu sazin' kur. Iekšā vēl palikuši veci galdi un krēsli. Viņa, uz to visu skatīdamās, sadomājas, vai patiešām nevajadzētu sākt kravāt tās mantas. Pa vienai vien ietīt melnos celofāna maisos, katru apskatīt, izvilkt no konteksta un secināt, ka tās patiešām ir tikai lietas pašas par sevi, nevis kaut kādas sūda atmiņas, kas tajās sabāztas - lietas, kura gribas un negribas paņemt rokās, un ka pēc izvākšanās pati sāks sajust vai saprast, kas viņa ir pati par sevi. Izjutīs, piemēram, ko nozīmē maksāt īri par dzīvi, varbūt izjutīs to, kā tas ir, kad ne vienmēr var katru mēnesi apmaksāt tekošo dzīves rēķinu.
Būs jānostaigā visa dzīve no pakaļas uz priekšu - tāda krāmēšanās ap mammas "sakravā mantas un brauc mājās" izsaukumu. To varētu darīt dienas gaišākajās stundās, kamēr Nakts iemītnieks nav ieradies. Naktis šajā telpā ir pavisam kas cits. Reizēm liekas, ka tam nav nekāda sakar ar dzīvi...

Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties