Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Mendela Davidsona briljanti

Grāmata pievienota: 16.04.18
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Andris Kolbergs
Lapaspušu skaits:
776
Platums:
217
Augstums:
156
Cena:
10.05 Eur
Izdošanas gads:
2018

Viens no joprojām spožākajiem un gan žanrā, gan satura bagātīgumā nepārspētiem daiļdarbiem par Latvijas 20. gadsimta vēsturi ir mūsu kriminālžanra maestro Andra Kolberga romānu triloģija “Mendela Davidsona briljanti”, kas tagad nāk klajā apvienotā izdevumā ar paša autora sen izloloto nosaukumu.

“Pulkstenis ar atpakaļgaitu”, “Klaunu maršs šausmu tirgū” un “Sieviete melnā” tapuši divdesmitā gadsimta nogalē. Andra Kolberga tekstu pievilcīgā ironija un dziļais cilvēcīgums, viņa vēstures zināšanas, apbrīnojamā erudīcija un rakstnieka talants ļauj lasītāja priekšā nolikt nevis sausu notikumu pārstāstu, bet gan uzburt apbrīnojami viltīgi izplānotu un aizraujoši izstāstītu, intriģējošiem faktiem un efektīgām laikmeta reālijām pārbagātu pasauli. 

Pirmais pasaules karš un starpkaru periods, Otrais pasaules karš un padomju okupācijas pirmās desmitgades — šī perioda vēsture un notikumi, kuru pamatā ir arī arhīvos pētītas reālas krimināllietas, Kolberga triloģijā kļūst par satricinošu un lasītāja prātu ilgi nepametošu spēles laukumu briljantu maišelim, kurā slavenākais ir neparasts, ābolzaļš kabošona slīpējuma dimants ar caurumu vidū. 

Jau gana daudz posta nesuši, triloģijas pirmā romāna sākumā briljanti nonāk Rīgā pie izmanīgā un viltīgā juveliera Mendela Davidsona, taču pakavējas vien “uz mirkli”, jo jau drīz kā baisa un nevaldāma 20. gadsimta nesto traumu metafora žilbinošie akmentiņi turpina savu “asins mantas” ceļojumu cauri visiem trim triloģijas romāniem, cauri cilvēku prātiem, seifiem un dzīvēm, nesaudzīgi un nešķirojot raudami visus sev līdzi nebūtībā.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Guntis Berelis
Māra Zālīte
Iveta Harija meita
 
Māra Zālīte
Lilija Berzinska
Vilipsōns, Nora Ikstena
 
Inguna Ula Cepīte
Arno Jundze
Sergejs Loiko
 
Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties