Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Iz Baltikas

Grāmata pievienota: 26.06.18
 
Apakšvirsraksts:
Jaunatklātais Džeimsa Bosvela un Semjuela Džonsona brauciens pa Kurlandi, Livoniju un Igauniju 1778. gadā
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Miks Koljers
Lapaspušu skaits:
392
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
9.96 Eur
Izdošanas gads:
2018

1773. gadā divi spoži sava laika britu literāti un tuvi draugi, Džeimss Bosvels un doktors Semjuels Džonsons apceļoja Skotiju un 1775. gadā tapa izcilais, jau par žanra klasiku kļuvušais Džonsona apraksts “Ceļojums uz Skotijas rietumu salām”.

Šis darbs uzreiz guva sensacionālus panākumus, un abi rakstnieki sāka apcerēt, kāds būtu to nākamais ceļamērķis, visbeidzot vienodamies par nodomu doties tūrē pāri Baltikai, kā tolaik to dēvē, — tātad 1778. gads, Baltikas jūra, Libava, Mītava, Rīga, Vendene, Marienburga, Tērbata un arvien tālāk, līdz galamērķī — Pēterpils.

 

Taču ziemeļu ceļojums nenotika… vai vismaz tā līdz šim ticis uzskatīts. Pēc vairāk nekā diviem gadu simtiem, pateicoties Maikla (jeb Mika) Koljera erudīcijai, talantam un mīlestībai kā uz literatūru, tā uz Baltiku un jo īpaši letiem, Bosvela un Džonsona brauciens beidzot tomēr var notikt, savuties lasītāja priekšā intelektuālai un ne mazums azartiskai izklaidei – itin iedvesmojošs un, kas zina, pilnībā patiesīgs divu 18. gadsimta britu džentlmeņu vēstījums “Iz Baltikas”!

 

No angļu valodas tulkojusi Aija Uzulēna

 

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

 

Vāka noformējumā izmantota Mika Koljera uzņemta Alūksnes Tempļa kalna rotodas fotogrāfija, kā arī dažādu 18. gs. gravīru fragmenti

Līdzīgās grāmatas:
Alvils Bergs
Andris Akmentiņš
Kristīne Ulberga
 
Ērvins Velšs
Andris Kolbergs
Guntis Berelis
 
Māra Zālīte
Iveta Harija meita
Māra Zālīte
 
Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties