Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

EINŠTEINS

Grāmata pievienota: 22.02.21
 
Apakšvirsraksts:
Viņa dzīve un Visums
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Valters Izaksons
Lapaspušu skaits:
680
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
13.36 Eur
Izdošanas gads:
2021

 ATKĀRTOTI IZDOTS!

“Ne jau ar racionālā prāta palīdzību es nonācu pie Visuma pamatlikumu izpratnes.”
Alberts Einšteins

Alberts Einšteins ir viena no dižākajām mūsu laikmeta ikonām. Izspūrušo matu oreols, mirdzošās acis, pievilcīgā cilvēcība un neparastais spožums padara viņa seju par simbolu un vārdu ― par sinonīmu ģēnijam. Pirmajā pilnīgajā biogrāfijā, kopš kļuvuši pieejami visi Einšteina dokumenti, autors Valters Izaksons ne tikai skaidro, kā darbojās šis izcilais prāts, bet arī sniedz brīnišķīgu ieskatu viņa atklātajā Visumā un paša atklājēja personībā.

1905. gadā, strādājot vienkārša ierēdņa amatā Šveices patentu birojā, Einšteins uzrakstīja četrus darbus, kas fizikai piešķīra jaunu nozīmi. Viņa panākumu pamatā bija šaubas par vispāratzīto gudrību un izbrīns par noslēpumiem, kas citiem šķita ikdienišķi. Tas viss padarīja viņu par dumpinieku, kas ar cieņu izturas pret dabas harmoniju, par cilvēku, kam iztēle un gudrība piemīt pareizās proporcijās, lai pārvērstu cilvēku izpratni par Visumu.

“Būtiski, ka autors izmantojis līdz šim nepieejamus materiālus. Viņš ticis galā gan ar [Einšteina] biogrāfiju, gan nozīmīgu fizikas atklājumu aprakstīšanu. Šo biogrāfiju ir prieks lasīt, tā atkal atdzīvina dižāko no fiziķiem.”
Marijs Gells-Manss, 1969. gada Nobela prēmijas fizikā laureāts

Izaksons stāsta ne tikai par prātu un iespējams, dižāko divdesmitā gadsimta mūžu, bet arī par personību, kas ir tikpat nepilnīga kā citi cilvēki, un kļūdās tāpat kā mēs.”
Džozefs Dž. Elliss, Founding Brothers: The Revolutionary Generation autors

Izaksons ieved lasītāju ģēnija dzīvē caur vēstulēm, anekdotēm, citātiem un humoru. [..] Viņš pamanījies grāmatu par zinātni padarīt tikpat aizraujoši lasāmu kā labu romānu.”
San Antonio Express-News

“Jauna biogrāfija, kas piedāvā bagātīgu pārskatu par enerģiju, masu un gaismu līdzvērtīgās daļās. [..] Izaksonam godu dara tas, ka mulsinošie fizikas koncepti pārstāstīti valodā, kas ir lasītājam saprotama.”
Christian Science Monitor

Valters Izaksons ir Aspenas institūta prezidents. Viņš ir bijis CNN priekšsēdētājs un direktors, kā arī žurnāla Time atbildīgais redaktors, kā arī sarakstījis vairāku slavenu cilvēku biogrāfijas.

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane. Pirmo reizi izdots 2010. gada 27. maijā

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Jānis Žilde
Tonijs Džads
Lato Lapsa
 
Viktors Suvorovs
Gundega Repše
Vitālijs Judins
 
Vitālijs Judins
Vitālijs Judins
Valdis Atāls