Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Alus tarbas romāns

Grāmata pievienota: 26.06.09
 
Apakšvirsraksts:
Sērija "Jaunā gadsimta romāns"
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Miko Rimminens
Lapaspušu skaits:
232
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
5.04 Eur
Izdošanas gads:
2009

“Gudri un sirsnīgi smiekli prozā ir tik reta parādība, ka Rimminena romānu droši varētu nosaukt par aizsargājamu objektu.”
Saara Kesävuori, Aamulehti

 ““Alus tarbas romāna” iecere atsauc atmiņā “Trīs musketierus”. [..] Rimminens izgaismo esamību līdzīgi kā Jaroslava Hašeka Šveiks [..], par veicamajiem darbiem tiek runāts kā par Godo gaidīšanu Semjuela Beketa lugā. [..] Kallio ir aprakstīts ievērojami detalizētāk nekā Džeimsa Džoisa Ulisa Dublina, tomēr arī šis pasaules literatūras dižvīrs kaut kur Rimminena romāna fonā ir jūtams.”
Antti Majander, Helsingin Sanomat

“Rimminena vecmāmiņa, izlasījusi trešdaļu grāmatas, paziņoja, ka viņai nepavisam nav pa prātam šie saulesbrāļi un nemitīgā rupjību brūķēšana. Izlasījusi grāmatu līdz galam, viņa teju nelabprāt tomēr atzina, ka tie puiši nevar nepatikt.”
Jenni Toivoniemi, Anna

Somu dzejnieka un prozaiķa Miko Rimminena (1975) grāmata “Alus tarbas romāns” (Pussikaljaromaani) 2004. gadā bija izvirzīts prestižajai Finlandia godalgai un saņēma Kalevi Jenti literāro balvu. Romāns tulkots arī nīderlandiešu, vācu, zviedru, krievu un čehu valodā.
“Alus tarbas romāns” vēsta par savā impozantā veidā sasodīti aizraujošām 24 stundām, kas tiek pavadītas Kallio, senā Helsinku strādnieku rajonā, kurš daudziem pazīstams no Aki Kaurismeki filmām. Lasītājs seko līdzi trīs pudelesbrāļu gaitām. Viņi tā arī netiek ārā no Kallio, jo nolemti tajā klīst, tomēr ir pateicīgi vismaz par to, ka nav šai pasaulē pavisam vieni.

Tulkojums tapis ar Somijas Literatūras informācijas centra FILI atbalstu. Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

No somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Jānis Einfelds
Frīda Mihelsone
Nataša Mosterte
 
Laima Kota
Aldis Bukšs
Viktors Suvorovs
 
Maritana Dimsone
Lato Lapsa
Aivars Eipurs
 
Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties