Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

MŪZIKA ARĪ VIDUSSKOLĀM

Grāmata pievienota: 14.03.06
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Imants Liepiņš
Lapaspušu skaits:
184
Platums:
172
Augstums:
211
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2006

Modernās mūzikas apskatnieku lauciņam arvien vairāk attīstoties, beidzot esam sagaidījuši pirmo latviešu autora grāmatu par to pasaulslaveno mūziku, ko radījuši mūsu laikabiedri – klajā nāk Imanta Liepiņa grāmata ar nedaudz ironisku nosaukumu MŪZIKA ARĪ VIDUSSKOLĀM. Protams, ka ne mācību grāmata, – lai gan – vienīgi didaktikas trūkums liedz tai kļūt par oficiālu mūzikas hrestomātiju!

Kā rodas ritmi, melodijas un vārdi, kas pukst vienā ritmā ar pasaules sirdi? Kādi ir tie cilvēki, kuri rada un spēlē mūziku, kas rod atbalsi miljonu dvēselēs? Un kā viņi sadzīvo ar pelnītu slavu, kuru paši tā ienīst?

Mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks vērtē: “Šajā grāmatā par piecām izcilām grupām nav ne muļķīgu leģendu pārstāstu, ne skandālu hroniku – tikai un vienīgi patiesība, kāda nu tā ir! Grāmatas autors, būdams mūzikas erudīts, piedāvā jums aizraujošu stāstu par mūzikas zvaigznēm un viņu likteņiem.”

Bez šaubām, šajā grāmatā viena no vietām ierādīta grupai Limp Bizkit, kuras dalībnieks DJ Letāls dzimis Latvijā, taču ģimene drūmākajos padomju stagnācijas gados bijusi spiesta emigrēt no dzimtenes. Uzzināsiet, kā nabadzīgu Latvijas emigrantu dēls nepilnos trīsdesmit gados kļuvis par multimiljonāru – un ko viņš pats par to visu domā.

Lai gan par nākamās grupas piederību roka stilistikai vēl zinātnieki strīdas, klausītāji par to vairs nelauza galvas – Depeche Mode ir Depeche Mode, un punkts! Autors intervējis grupas dalībnieku Endiju Flečeru, kurš pastāstīja interesantus faktus gan par koncertiem, gan darba procesiem studijā, gan, protams, Depeche Mode vēsturi. Līdzīgi veidoti arī stāsti par citām grupām – Metallica, Red Hot Chili Peppers, Kurtu Kobeinu un Nirvana.

Grāmatā vairāk kā 40 bildes, arī ekskluzīvas un līdz šim nepublicētas.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Osvalds Zebris
Svens Kuzmins
 
Valdis Atāls
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
 
Sergejs Loiko
Svens Kuzmins
Dita Rietuma, Normunds Naumanis