Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Ē. Hānberga stāsti "Plikie un pusplikie" Dailes teātrī

Ziņo: Guntis Lēmanis

Vairāki stāsti no Ē.Hānberga grāmatas Plikie un pusplikie iekļauti 2012. gadā izdotajā Ineses Zanderes sastādītajā autora stāstu izlasē Mantojuma kumeļš, ko latviešu literatūras projekta Prāta piedzīvojums ietvaros izdevusi Dienas Grāmata.

Dailes teātra Mazajā zālē izrāde Plikie un pusplikie pieteikta kā smeldzīgi un jautri kukuržņi par cilvēkiem un lopiņiem lauku mainībā. Lugas autors ir Ēriks Hānbergs, jauniestudējuma režisors – Kārlis Auškāps.

Jaunajā iestudējumā darbojās Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru labākie spēki, kuri iepriekš jau tikušies izrādē Pirmā grēka līcis, bet tagad jau iepazītajiem personāžiem piepulcēsies vēl citi.

Lauki mainās tehnoloģiski, sociāli un ētiski. Līču ciemata ļaudis dzīvo attālāk no civilizācijas centriem un par dzīvi spriež kā cilvēki, kuriem ir bijis laiks visu pārdomāt. Bet diez vai laukos ir daudz prātīgāki vīrišķi un sievišķi nekā Rīgā. Dzidra un Reinis nu jau gadu dzīvo kopā. Bet izrādās, ka dzīvot ar cilvēku, kuru mīli, ir tikpat grūti, kā mīlēt cilvēku, ar kuru dzīvo, – jebkurā vecumā. Abos ir jaušama neizteiktu pārmetumu lavīna. Kā tad tā?

Izrādē Plikie un pusplikie lomas atveidos Venta Vecumniece (Dzidra), Gunārs Placēns (Reinis), Ilze Vazdika (Šarlote), Aivars Siliņš (Andrejs), Lidija Pupure (Trīne), Juris Strenga (Ervīns), Olga Dreģe (Spulga), Leons Krivāns (Žanis), Mirdza Martinsone (Pirmā TV žurnāliste), Akvelīna Līvmane (Otrā TV žurnāliste), kā arī Sarmīte Rubule un Aija Dzērve kā TV vokālais duets.

Līdz ar izrādes režisoru Kārli Auškāpu jauniestudējumu veido scenogrāfs Kristaps Skulte, kostīmu konsultante Ivonna Straume, kustību konsultants Alberts Kivlenieks, muzikālā noformējuma autors Juris Vaivods un gaismu mākslinieks Arnis Odnakišs.

Video: http://www.diena.lv/diena-tv/maksla/video-hanberga-stasti-plikie-un-pusplikie-dailes-teatri-14044490