Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

14. jūlijā aicinām vasaras pēcpusdienu pavadīt Dienas Ābeļdārzā!

 
14.07.2011, plkst. 18:00

14. jūlijā no plkst. 18.00 ielūdzam Tevi uz īpašu vasaras pēcpusdienu Dienas Ābeļdārzā. Lai vakars būtu izdevies, esam parūpējušies par dažādām sajūtām.

Izsmalcināta muzikālā bauda būs Xylem trio Riharda Zaļupes un brāļu Petrausku pārziņā.
Savu jauno grāmatu Dr. Ausmoņa klīnika atvērs un fragmentus no tās lasīs palaidnīgais rakstnieks Pēteris Pūrītis – viņš mērīs pasākuma apmeklētāju veiksmes indeksu, piedāvās iespēju ikvienam klātesošajam izdarīt liktenīgu izvēli un izklaidēs viesus vēl vismaz divos dīvainos veidos.

Mūsu kaimiņš Ladig’s Cafe un dārzaugu veikaliņš Idille rūpēsies par viesu gastronomisko labsajūtu un visus cienās ar izsmalcinātu Itālijas vīnu. Darbosies arī lauku labumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties jaukas lietas nopietnai dzīves izgaršošanai: zaļumus, pašceptu maizi, sierus, saldējumu, piparmētras, zāļu tējas, pirts medu, skrubjus. Izdevniecība Dienas Grāmata piedāvās papildināt grāmatu plauktus ar aizraujošu un kvalitatīvu lasāmvielu.

Dārzā zem ābelēm un ķiršiem atradīsies Stenders labsajūtu vanna, kur varēs izmēģināt jaunus un iemīļotus vannas un ķermeņa kosmētikas produktus – ziedūdeni, saules aizsardzības krēmus, dušas zefīrus, pirts medus, mitrinošos jogurtus un losjonus, skrubjus u.c. Stenders meitenes, kā tikko no vannas, atsvaidzinās un iedvesmos dārza viesus ar īpašiem un aromātiskiem sevis lutināšanas sajūtu rituāliem.

Šis būs otrais no pieciem vasaras vakariem Dienas Ābeļdārzā, reizē līdzīgs pārējiem un atšķirīgs, jo katrs vakars ir veltīts citai tēmai mākslā, mūzikā, literatūrā vai vienkārši mūsu dzīvē. Tie ir vakari ābeļdārza krāsā un ar atmiņām piepildītas vasaras smaržu.

Ieskatam neliela informācija par jauno Pētera Pūrīša grāmatu Dr. Ausmoņa klīnika:

Līvu republikāņu armija gatavo terora aktu…Kādā mazā, omulīgā privātklīnikā, kuras veselīgākie pacienti neizskaidrojamā veidā visi kā viens dodas uz ārzemēm, jau gadiem darbojas kāds prasmīgs ārsts ar tālejošiem plāniem politikā un viņa blondais sargeņģelis… Un kāda ārkārtīgi slepena organizācija ķeras pie pēdējā salmiņa — pie veiksmes —, lai glābtu valsti no posta. Pēteris Pūrītis ir sarakstījis jauku pamfletu par mūsmājās notiekošo. Ticēt tam, kas rakstīts, vai neticēt — paliek lasītāja ziņā. Parasti jau mēs neticam saviem rakstniekiem, saviem politiķiem, saviem draugiem un paši sev. Neuzticamies. Varbūt tas ir pareizi, bet ja nu pie durvīm patiešām jau klauvē dr. Ausmonis?

Vai iespējams atrast vienādojumu, kas apraksta pasaules slēptākās norises, un izstrādāt veiksmes vadības metodes, ar kuru palīdzību ietekmēt ij Latvijas, ij pasaules vēstures virzību? Pēterim Pūrītim piemīt gana spēcīga iztēle un āķīga domāšana, lai pat tik provokatīvu iedomu aizvadītu līdz loģiskam, lai arī prātu mulsinošam galaiznākumam.
Guntis Berelis

Dr. Ausmoņa klīnika ir izklaidējoša, viegli lasāma fantāzija par mūsdienu Latviju un patiesajiem valsts problēmu cēloņiem. Pūrīša sižeta līkloču rēbusa atrisinājums nav paredzams līdz pat romāna pēdējām lappusēm. Gluži kā debijas darbā Kōknesis joprojām šur tur lidinās Peļevina un Vonnegūta rēgi, taču tas nav būtiski, jo Pūrītim raksturīgā spēja, izmantojot fantastisku humora izjūtu, rotaļāties ar latviešu valodu tā, ka lasītājam gribot negribot jākrīt smieklu agonijā, turpina attīstīties apbrīnojumā ātrumā! Dr. Ausmoņa klīnika ir viens no labākajiem romāniem, ko jebkad esmu lasījis!
Toms Grēviņš

Lasot priecājos par autora izcilo valodu un jaunvārdiem. Atzīšos, ka tādu baudu nebiju guvusi kopš Zigmunda Skujiņa grāmatu lasīšanas. Grāmatu ieteiktu izlasīt cilvēkiem ar attīstītu intelektu un lielu jūtīgumu.
Solvita Vektere

Pēteris Pūrītis dzimis 1970. gadā, raksta prozu. 2006. gadā tika izdots P. Pūrīša pirmais romāns Kōknesis. 2007.gada vasarā piedalījies Eiropas debijas romāna festivālā, kas notika Šlēsvigas-Holšteinas pavalstī Vācijā.

Notikuma vieta:
Rīkotājs:
Jūlijs
P O T C Pk S Sv
 
2011