Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Latviešu anarhisti - Ielūgums uz Filipa Rufa grāmatas atvēršanu

 
16.08.2012, plkst. 15:00

Izdevniecība “Dienas Grāmata” un autors, britu rakstnieks un latviešu anarhistu vēstures pētnieks, Filips Rufs
mīļi aicina Jūs
2012. gada 16. augustā pulksten 15.00
“Dienas” ēkā Mūkusalas ielā 15, Rīgā,
kopīgi atvērt grāmatas PA STĀVU LIESMU DEBESĪS
pirmizdevumu latviešu valodā. 

Filips Rufs
PA STĀVU LIESMU DEBESĪS.
Nenotveramā latviešu anarhista Pētera Māldera laiks un dzīve


No angļu valodas tulkojis Lauris Gundars
320 lpp. (t.sk. 32 lpp. fotopielikums)
“Dienas Grāmata”, 2012

Šis pētījums par mazzināmu mūsu vēstures lappusi — latviešu anarhistiem un dažādu it kā nesaistītu notikumu brīžiem dīvainajām kopsakarībām, kas lielā mērā noteica 19. gs. beigu — 20. gs. sākuma situāciju gan Latvijā, gan Eiropā, — savu pirmizdevumu 2012. gada augustā piedzīvo tulkojumā latviešu valodā. Par šo darbu jāpateicas ne tikai autora pētnieka dzinulim un viņa sievai Irēnai, bet arī visiem daudzajiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, kuri kopš 80. gadu beigām palīdzēja “dzīt pēdas” vienam no slavenākajiem gadsimta sākuma Londonas biediem — Pēterim Mālderim.
 “Aizraujošā sāga par nenotveramā latviešu anarhista gaitām veido vien stāsta virskārtu. Zem tās — skaudras atklāsmes par politiskās varas un vardarbības ciešo saikni, par līdzekļiem, kuru izvēle pazudina viscēlākos mērķus, par pelniem, uz kuriem piedzima Latvijas valsts.”
Vents Zvaigzne, žurnāls “Ilustrētā Zinātne”

Grāmatas autors Filips Rufs dzimis 1952. gadā Birmingemā. Vēstures pētīšanai pievērsies jau 70. un 80. gados, darbojoties starptautiskajā kustībā “Anarhistu Melnais krusts”, kas savā ziņā ir ietekmējis autora skatījumu uz “Pētera Māldera” un latviešu anarhistu darbības motīviem. Autors savulaik darbojies vairākos anarhistu izdevumos (Black Flag, Z-Revue, The Cienfuegos Press Anarchist Review, Anarchy Magazine), vēlāk strādājis labdarības organizācijā, kas nodrošina pakalpojumus veciem cilvēkiem. Anarhisma tēmai veltīti arī iepriekšējie Filipa Rufa publicētie darbi.

 

Notikuma vieta: "Dienas" ēka
Rīkotājs: Dienas Grāmata
P O T C Pk S Sv
 
2012