Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Minimas

Grāmata pievienota: 10.12.08
 
Apakšvirsraksts:
Vienā istabā ar Antonu Vēbernu
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Aivars Eipurs
Lapaspušu skaits:
120
Platums:
145
Augstums:
176
Cena:
1.01 Eur
Izdošanas gads:
2008

"Tagad daudziem ir tetovējumi. Bet negribas bojāt miesu. Drīzāk domāju, ko drukāt uz T krekla. Arhetipi, simboli? Varbūt uzrakstu, nevis zīmējumu? Pēc ilgākām pārdomām nonāku pie secinājuma, ka vienīgais uzraksts, kas ir to vērts, ir mans dzimšanas laiks. Tātad Piecpadsmit pāri astoņiem."

Es radīju minimu kā literāru žanru, jo tādi apzīmējumi kā refleksija, miniatūra vai maksima derēja tikai dažos gadījumos. Minimas ir sadzīviskas, te valda nevis doma, bet notikumi un izdoma. Šeit es rādu publikai nejaušu savas sirds portretu – šis mans teiktais atšķiras no Larošfuko teiktā tāpat, kā manas minimas no viņa maksimām.
Aivars Eipurs

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Armīns Ozoliņš

Manam paziņam, dažādu iemeslu dēļ nerealizējušamies krievu dzejniekam, un viņa diviem draugiem, puisim un meitenei, nebija laika nopirkt vilciena biļeti. Viņi ielēca vilcienā, bet, tamburā elšot, atklāja, ka naudas biļetēm nemaz nepietiek. Un biļešu kontroliere, varena auguma sieva, arī jau bija klāt. Izmisīgi grābstoties pa kabatām, trijotne piedāvāja acīm redzami nepietiekamu summu, kontroliere šādā darījumā nebija ar mieru ielaisties. Tad mans čoms patētiski izsaucās:
—Bet jums tādas labas acis!
Uz to kontroliere reaģēja visai īpatnēji, iespējams, pārmoderni, ar veseliem diviem “post” priekšā. Viņas seja pietvīka dusmās, viņa sāka drebēt un kliedza:
— Ko jūs iedomājaties! Es nevienam nekad neko labu neesmu darījusi!
Reizēm ētika pieviļ. Viņi bija priecīgi, ka nākamajā pieturā tika ārā no vilciena. Uz Rīgu nolēma todien vairs nebraukt.
 

Līdzīgās grāmatas:
Jānis Joņevs
Andra Manfelde
Dace Rukšāne
 
Inga Gaile
Juris Kronbergs
Māris Bērziņš
 
Gundega Repše
Nora Ikstena
Lauris Gundars