Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

MAINĪGĀ INTERVENCE

Grāmata pievienota: 25.07.12
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Egīls Venters
Lapaspušu skaits:
168
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
0.63 Eur
Izdošanas gads:
2012

“Mentors uzdāvina māceklim skaņuplati. Tajā ierakstīti dabas trokšņi, jūras viļņu šalkoņa, tropisko mežu klusēšana, kosmosa bezgalība. Pārnācis mājās, Zelatons atklāj, ka nav, uz kā dāvanu atskaņot. Tāpēc viņš klausās mūziku, ko paņēmis līdzi no agrākās dzīves uz planētas Zeme. Vecais cilvēks atkal ir uzvarējis.”

Mežonīgais kapitālisms deviņdesmitajos, “treknie” gadi, tiem sekojošā krīze — un līdzās materiālajai realitātei arī virtuālā — kas dažam kļūst tikpat reāla kā ikdienas dzīve. Vai kļūdaina izvēle ir neatgriezeniska un kāda ir tās sniegtā mācība? Klusā Latvijas mazpilsētā tiek nogalināts uzņēmējs Valdemārs Kleins. Desmit gadu vēlāk Vigo Šolis kopā ar ģimeni dzīvo klusā savrupmājā un publicējas fantastikas žurnālā. Viņa idilli izjauc tie, kas grib noskaidrot — kurš ir dzēris akla cilvēka nesto pienu? Atbilde uz šo jautājumu meklējama kādas Kurzemes pils slepenajos pagrabos.

MAINĪGĀ INTERVENCE ir rakstnieka Egīla Ventera (1964) sestā prozas grāmata.

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

PRIEKŠVĀRDS

Aizlaikos Korpulas planētu apdzīvoja divas rases. Pirmā bija cēlusies no insektiem, otra no cilvēkiem. Daudzus gadu tūkstošus starp abām rasēm valdīja naids un notika nebeidzami kari.
 Tomēr arvien biežāk tika novērota cilvēku un insektu asiņu sajaukšanās, kas noveda pie ilgstoša miera. Vairākus gadsimtus abas rases apdzīvoja vienu teritoriju, svinēja vienus svētkus un baudīja nektāru, ko ieguva no vieniem un tiem pašiem ekstraktoriem.
 Pēc daudziem gadu tūkstošiem uz planētas parādījās vēl viena rase — tie bija Zemes trimdinieki, no kuriem tikai retais atrada ceļu atpakaļ.

Līdzīgās grāmatas:
Zintis Sils
Gundega Repše
Aldis Bukšs
 
15 balsis
Arnolds Auziņš
Autoru grupa "Tekstūra"
 
Nora Ikstena
Andris Zeibots
Niks Keivs