Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PAISUMS

Grāmata pievienota: 03.06.08
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Inga Ābele
Lapaspušu skaits:
320
Platums:
155
Augstums:
232
Cena:
5.10 Eur
Izdošanas gads:
2008

Ingas Ābeles romāns Paisums – ir vēstījums par to, kāpēc esam tik atkarīgi no pagātnes pat tad, ja tā padarījusi mūs par citiem.

Sākumā viņi ir divi. Nav vērtību, nav horizontāļu un vertikāļu, vērtības jārada pašiem. Viņi aizrautīgi joko – ja notiks kas slikts, tad viens palīdzēs otram nomirt. Un tad patiesi notiek kas slikts. Puisis saslimst, un meitenei viņš jānogalina. Šī “nogalināšana” izrādās pavisam citāda, nekā redzēts filmās un iztēlots. Viss izrādās nepatiesi, nemākulīgi un briesmīgi.

Iet laiks, un pusmūža sieviete kādudien attopas, ka vairs nezina – vai notikušais maz ir bijis? Kas ir šie divi cilvēki, kuri reiz dzīvoja? Kas ir tā meitene, kura nogalināja savu draugu? Vai viņš maz bija, ja jau viņa par to atceras vien pāris reižu gadā? Viņai nav neviena, kam par to pastāstīt. Tāpēc viņa raksta, meklējot atbildi uz jautājumu – cik dzīvju mēs izdzīvojam vienas dzīves laikā? Rakstot viņa meklē ceļu uz reiz bijušo sevi. Paisums un bēgums – esot vienā, apzināt otru.

Romāna sižets ir gan reāls, gan nereāls. Noziegums kalpo arī kā simbols sevis nogalināšanai ik pēc nodzīvota laika posma, meklējot atbildi uz jautājumu: kas ir tas saturs, kurš turpina dzīvot?

Par romānu Paisums autorei piešķirta Latvijas Rakstnieku savienības 2008. gada balva prozā.

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Jāņa Esīša vāka dizains

Vāka noformējumā ar ADAGP un Šagāla institūta laipnu atļauju izmantota Marka Šagāla (Marc Chagall) glezna Lidojums pāri pilsētai (1915)

Dzeguze kūko aiz loga, stāsta savu stāstu. Es stāstu savējo. Par Ievu, Andreju un Akselu. Bet varbūt par mīļomi, kas tapa piepulcināta. Vai par Montu, kuras pasaule uzplauka, kad cita nodzisa. Dzīvju pārklāšanās, tā arī ir interesanta ainava. Neizbēgamas pārmaiņas, kas arvien izārda krasta līniju.
Ir lietas, kas nodziest, un daži cilvēki tām pieķeras.

Grāmatas publicitātes fragmentu lasi šeit

Līdzīgās grāmatas:
Inga Gaile
Tamāra Horiha Zerņa
Inga Ābele
 
Ēriks Vilsons
Ilze Jansone
Maikls Ondatje
 
Pauls Bankovskis
Andris Zeibots
Inga Žolude, Tīts Aleksejevs