Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PĀRBAUDES LAIKS

Grāmata pievienota: 26.11.13
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Gundars Ignats
Lapaspušu skaits:
216
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
6.74 Eur
Izdošanas gads:
2013

Jaunā prozaiķa Gundara Ignata pirmais romāns PĀRBAUDES LAIKS tematikas ziņā ir pirmreizējs latviešu literatūrā – tas veltīts mūsdienu Latvijas ierēdniecībai, kuru viņš labi pārzina, gandrīz desmit gadus nostrādājis dažādās ministrijās un citās valdības institūcijās. Galvenais varonis Ingars, ietūcīts baltā kreklā, tumšā uzvalkā un kaklasaitē, ne tikai veiksmīgi iztur pārbaudes laiku, kļūstot par pilntiesīgu ministrijas uzraudzības un kontroles ekspertu, bet arī saglabā stāju, nonākot saskarē ar apšaubāmām metodēm iepirkuma konkursa rīkošanā. Īpašā romāna vērtība ir tā ironiskā nopietnība, ar kādu autors atsedz ministrijā valdošās skaļo un tukšo saukļu atmosfēras neatbilstību ierēdņu ikdienišķajai esamībai. Romānā aptvertais darbības nogrieznis – viens gads – ir pārbaudes laiks arī draudzības saitēm un mīlestības jūtām. Autors liek lasītājam domāt, ka viņa romānista gaitas būs tikpat veiksmīgas kā stāstnieka iesāktais ceļš.

Rakstnieka pirmā grāmata, stāstu krājums BEZ JAKAS, iznāca 2009. gadā. Romāns PĀRBAUDES LAIKS ir Gundara Ignata otrā grāmata.

Grāmata tapusi izdevniecības Dienas Grāmatas literatūras projekta Prāta piedzīvojums ietvaros, ko atbalsta AS Latvijas Gāze

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Zintis Sils
Gundega Repše
Aldis Bukšs
 
15 balsis
Arnolds Auziņš
Autoru grupa "Tekstūra"
 
Nora Ikstena
Andris Zeibots
Niks Keivs