Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

DRAKULAS DOSJĒ

Grāmata pievienota: 14.12.09
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Džeimss Rīzs
Lapaspušu skaits:
368
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
2.06 Eur
Izdošanas gads:
2009

Rīza smalki izstrādātajā romānā vēstījums izskan no Drakulas autora Brema Stokera pazudušās 1888. gada dienasgrāmatas lappusēm. Oskara Vailda mātes un jaunā dzejnieka Viljama Batlera Jeitsa mudināts, Stokers piedalās iedvesmojošā Zelta rītausmas ordeņa ceremonijā. Rituāls pavēršas aplamā virzienā un, pagaistot robežai starp mistēriju un skarbu fizisku realitāti, aizsākas Rietumu kriminoloģijas vēsturē slavenākā sērijveida slepkavas Džeka Uzšķērdēja uzvaras gājiens. Tikai Gaismas bērni zina, kurš ir apsēstais, taču kā atbrīvot Londonas nabadzīgo kvartālu no dēmona, kas tajā plosās?

Rakstot DRAKULAS DOSJĒ, neesmu centies “uzlabot” reālos notikumus vai piedāvāt kādu alternatīvu tiem. Apzināti esmu rakstījis “ēnu vēsturi”. [..] Varu apgalvot savam lasītājam – nekas, tikpat kā nekas šajā romānā nav pretrunā ar vēsturiskajiem notikumiem. Citiem vārdiem sakot – tieši tā viss varētu būt noticis.
Džeimss Rīzs

Ar Džeimsa Rīza dzīvīgo un šerminošo romānu lasītājam paveras pilnīgi cits skatījums uz divām gotiskajām robežzīmēm, Drakulu un Džeku Uzšķērdēju. DRAKULAS DOSJĒ ne tikai pārņem lasītāju ar strauju pakaļdzīšanos vēsturē populārākajam sērijveida slepkavam, bet arī apbur ar izsmalcinātu un spirdzīgu šī unikālā laikposma un tā personību attēlojumu. Drosmīgs veikums.
Metjū Pērls, “Dantes kluba” autors

No angļu valodas tulkojusi Ilze Jansone

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Jaunā gadsimta trilleris:

Līdzīgās grāmatas:
Māra Zālīte
Guna Roze
Filips Rufs
 
Iveta Harija meita
Andra Manfelde
Māris Bērziņš
 
Viktors Suvorovs
Lilija Berzinska
Juris Kronbergs