Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

STEPES KARALIS LĪRS

Grāmata pievienota: 24.05.11
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Ivans Turgeņevs
Lapaspušu skaits:
336
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
1.89 Eur
Izdošanas gads:
2011

Krievu literatūras klasiķa Ivana Turgeņeva (1818-1883) stāstu un noveļu pamatā likts personiski pārdzīvotais vai noklausītais. Spraigs sižets, psiholoģiska ticamība un klasiska skaidrība pārliecina par darbu lielo un nezūdošo vērtību. Krājumā apkopotie darbi pārsteidzoši laikmetīgi skar arī dzīvi un cilvēku attiecības pašlaik. Pat itin kā mistiski ievirzītas noveles gandrīz neticami sabalsojas ar neizskaidrojamiem atgadījumiem mūsu ikdienā.
Krājumā apkopotie stāsti un noveles latviešu lasītājam maz zināmas vai pat nezināmas, bet 19. gadu simtenī daudzas izdotas arī Jelgavā krievu un vācu valodā, augstu vērtētas franču un angļu tulkojumos.

Cilvēciskās kaislības, maldi un ideāli visos laikos ir bijuši vienādi, atšķirīgi ir tikai varoņu izvēlētie ceļi. Turgeņeva varoņi, lai gan dzīvo aizpagājušajā gadsimtā, ir tik pazīstami un saprotami, it kā nāktu tepat no mūsu laika un tikai stila labad būtu izrotājušies senatnās drānās. Tāpēc, lai mēs viņus labāk pamanītu. Lai ieraudzītu, ka “smalkās kaites” cilvēku prātos perinās vienmēr. Un rastu baudījumu veidā, kā tās tiek pasniegtas.

No krievu valodas tulkojis Talrids Rullis

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Grāmatas vāku noformējumā izmantota Maksima Vorobjova glezna Bosfors (1829)

Līdzīgās grāmatas:
Valdis Atāls
Andris Zeibots
Ilze Jansone
 
Osvalds Zebris
Gundega Repše
Leons Briedis
 
Inga Žolude
Karena Bliksena
Svens Kuzmins