Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

JĀŅA STREIČA MAĢISKAIS REĀLISMS

Grāmata pievienota: 15.12.16
 
Apakšvirsraksts:
22 filmas
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Daira Āboliņa
Lapaspušu skaits:
496
Platums:
175
Augstums:
247
Cena:
9.82 Eur
Izdošanas gads:
2016

“Katrs latvietis mīl Streiču, bet, būsim godīgi, zina tikai četras piecas Jāņa Streiča filmas,” konstatēja Daira Āboliņa un ķērās pie darba, lai aizpildītu baltos plankumus kinoskatītāju zināšanās par leģendārā kinorežisora radošo mūžu.

No filmas Kapteiņa Enriko pulkstenis (1967) līdz filmai Rūdolfa mantojums (2010) — tāda ir amplitūda šajā apjomīgajā grāmatā, kur katras filmas nodaļu veido vairāki atšķirīgi teksti.

Pirmkārt, Dairas Āboliņas profesionālais redzējums par katru no filmām, papildināts ar stāsta dramaturģiskās uzbūves shēmu, sauktu par filmas kardiogrammu. Otrkārt, kinokritiķes sarunas ar Jāni Streiču par katras filmas tapšanas procesu un laikmeta fonu, atraktīvām detaļām un filmas turpmāko dzīvi. Treškārt, grāmatā ietverta izsmeļoša faktoloģiskā informācija — filmu anotācijas, uzņemšanas grupu darbinieki, skaidrojošas piezīmes par cilvēkiem, faktiem un parādībām, Jāņa Streiča biogrāfija un arī bagātīgs ilustratīvais materiāls, kas ietver daudz pirmpublicējumu (filmu kadri, plakāti, darba momenti un pat paša Jāņa Streiča zīmējumi).

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un biedrības Ekrāns gādību, grāmatas daudzveidīgās kvalitātes aprūpējusi profesionāla komanda — tekstu redaktore Kristīne Matīsa, ilustratīvā materiāla redaktore Agnese Zeltiņa, zinātniskā redaktore Zane Balčus, grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska, filmu kardiogrammu dizainu veidojis Toms Harjo.

Līdzīgās grāmatas:
Uldis Rudaks
Tatjana Žagare-Vītiņa
50 ukraiņu autori
 
Inguna Daukste-Silasproģe
Inga Ābele
Lato Lapsa
 
Viktors Suvorovs
Viesturs Vecgrāvis
Atis Klimovičs