Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Jāņa Streiča maģiskais reālisms

Grāmata pievienota: 25.11.16
 
Apakšvirsraksts:
22 filmas
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Daira Āboliņa
Lapaspušu skaits:
496
Platums:
175
Augstums:
247
Cena:
10.47 Eur
Izdošanas gads:
2016

 “Katrs latvietis mīl Streiču, bet, būsim godīgi, zina tikai četras piecas Jāņa Streiča filmas,” konstatēja Daira Āboliņa un ķērās pie darba, lai aizpildītu baltos plankumus kinoskatītāju zināšanās par leģendārā kinorežisora radošo mūžu.
  No filmas Kapteiņa Enriko pulkstenis (1967) līdz filmai Rūdolfa mantojums (2010) — tāda ir amplitūda šajā apjomīgajā grāmatā, kur katras filmas nodaļu veido vairāki atšķirīgi teksti.

  Pirmkārt, Dairas Āboliņas profesionālais redzējums par katru no filmām, papildināts ar stāsta dramaturģiskās uzbūves shēmu, sauktu par “filmas kardiogrammu”. Otrkārt, kinokritiķes sarunas ar Jāni Streiču par katras filmas tapšanas procesu un laikmeta fonu, atraktīvām detaļām un filmas turpmāko dzīvi. Treškārt, grāmatā ietverta izsmeļoša faktoloģiskā informācija — filmu anotācijas, uzņemšanas grupu darbinieki, skaidrojošas piezīmes par cilvēkiem, faktiem un parādībām, Jāņa Streiča biogrāfija un arī bagātīgs ilustratīvais materiāls, kas ietver daudz pirmpublicējumu (filmu kadri, plakāti, darba momenti un pat paša Jāņa Streiča zīmējumi).
  Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un biedrības Ekrāns gādību, grāmatas daudzveidīgās kvalitātes aprūpējusi profesionāla komanda — tekstu redaktore Kristīne Matīsa, ilustratīvā materiāla redaktore Agnese Zeltiņa, zinātniskā redaktore Zane Balčus, grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska, filmu kardiogrammu dizainu veidojis Toms Harjo. 

Līdzīgās grāmatas:
Tonijs Džads
Lato Lapsa
Viktors Suvorovs
 
Gundega Repše
Vitālijs Judins
Vitālijs Judins
 
Vitālijs Judins
Valdis Atāls
Lato Lapsa