Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

KIRGIZSTĀNA

Grāmata pievienota: 28.09.11
 
Apakšvirsraksts:
Āzijas nepaklausīgā meita
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Elvita Ruka, Aija Bley
Lapaspušu skaits:
96
Platums:
167
Augstums:
210
Cena:
3.05 Eur
Izdošanas gads:
2011

Šī ir otrā grāmata Elvitas Rukas un Aijas Bley kopīgi veidotajā piedzīvojumu stāstu ciklā 15 jukušas avis par bijušajām padomijas republikām.

“Aita ir bara dzīvnieks. Arī mēs, piedzimstot noteiktā laikā un vietā, kļūstam par bara sastāvdaļu. Cik liela ir izvēles brīvība — būt laimīgam un veidot savu dzīvi — ja lielie ģeopolitiskie procesi norisinās neatkarīgi no mums?” Uz šo jautājumu abas ceļotājas un pētnieces meklē atbildi, lasītājs aicināts pievienoties — būs aizraujoši, brīžiem arī skarbi un pat bīstami…

Ar Aijas Bley fotogrāfijām

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska

Kirgizstāna, Āzijas nepaklausīgā meita 

Uz Kirgizstānu ir vērts braukt cilvēkiem, kam patīk mežonīga daba, plašumi un brīvi cilvēki. Tik brīvi, ka liks jūs pilnīgā mierā — te teritorijas pietiek visiem.
 Vēsturiski te cieņā ir klejotāju dzīvesveids, ko noteikti vajag izbaudīt arī mūsdienās. Jāt ar zirgiem, kāpt kalnos, gulēt jurtās un dzert kumisu. Veģetāriešiem būs grūti, jo kirgīzi ēd daudz gaļas. Taču netrūkst arī augļu, kas pārsvarā aug dienvidos, auglīgajā Fergānas ielejā. Uz īpašiem smalkumiem varat necerēt, kirgīzi ir vienkārši un dabā sakņoti ļaudis.
 Kirgizstānas reģioni ir visai atšķirīgi — augsti kalni un ielejas, sens krāšņums un padomju paliekas. Dažāda augstuma kalnus, Isikula ezeru vai kādu no dabas rezervātiem maršrutā jāiekļauj obligāti, jo zirgi, jurtas un zelta ļeņini ceļā uzradīsies paši.
 Valsts ir demokrātiska, varbūt pat nedaudz haotiska, taču bankomātu, tūrisma aģentūru un servisa pilnīgi pietiek. Tur nepazudīsiet nedz ar krievu, nedz angļu valodu, arī visas ikdienai nepieciešamās preces pilsētās atradīsiet. Pie kalnu auliem gan ir jāpierod, tur ar civilizācijas labumiem ir paskopi. Taču tos atsvērs majestātiskā daba, nacionālais kolorīts un svaigais gaiss.
 Plānotais avioreiss Rīga — Biškeka 2010. gada nemieru dēļ tika atcelts, tāpēc jālido caur Maskavu vai Taškentu. Lidostā tūristu vīzas dabūjamas ērti un vienkārši, kamēr sauszemes robežu šķērsot ir dārgi un sarežģīti.
 Tie, kas brauc baudīt eksotiku, vīlušies nebūs. Lielākais ieguvums būs klejošanas prieks, kas ļauj izvēdināt rietumnieku piesārņotās smadzenes. Prieks, kas iegūstams vien īstā nomadu zemē — tādā kā Kirgizstāna.

 

Līdzīgās grāmatas:
Māra Zālīte
Guna Roze
Filips Rufs
 
Iveta Harija meita
Andra Manfelde
Māris Bērziņš
 
Viktors Suvorovs
Lilija Berzinska
Juris Kronbergs