Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

TADŽIKISTĀNA

Grāmata pievienota: 18.10.11
 
Apakšvirsraksts:
Seifs ar putniņiem
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Elvita Ruka, Aija Bley
Lapaspušu skaits:
152
Platums:
168
Augstums:
210
Cena:
2.21 Eur
Izdošanas gads:
2011

Šī ir trešā grāmata Elvitas Rukas un Aijas Bley kopīgi veidotajā piedzīvojumu stāstu ciklā 15 jukušas avis par bijušajām padomijas republikām.

“Aita ir bara dzīvnieks. Arī mēs, piedzimstot noteiktā laikā un vietā, kļūstam par bara sastāvdaļu. Cik liela ir izvēles brīvība — būt laimīgam un veidot savu dzīvi — ja lielie ģeopolitiskie procesi norisinās neatkarīgi no mums?” Uz šo jautājumu abas ceļotājas un pētnieces meklē atbildi, lasītājs aicināts pievienoties — būs aizraujoši, brīžiem arī skarbi un pat bīstami…
Daļai grāmatas varoņu vārdi ir mainīti.

Ar Aijas Bley fotogrāfijām

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska

Cienījamie ceļotāji!

Tadžikistāna ir maza, bet ļoti ietilpīga valsts — tajā var atrast pār­steidzoši daudz! Tā ir alpīnistu un kalnos kāpēju paradīze, jo tieši te atradās bijušās Padomju Savienības visaugstākās virsotnes. Tās nekur nav pazudu­šas, tāpēc pielūdzēju Tadžikistānai netrūks nevienā valsts iekārtā — to iekarot dosies grūtībās rūdīti alpīnisti, to apjūsmot brauks mērenāki kalnu mīlētāji.
 Te ir fantastiskas dabas bagātības, kas nabadzīgo valsti vērš tūristiem patīkamu un iekārojamu. Pamirs vien ir atsevišķa pasaule, otrs Pasaules Jumts pēc Himalajiem.
 Te ar pētniecisku detektīva interesi var censties atšifrēt dažādās tau­tības un nacionālos radu rakstus, te cilvēku vaibstus var lasīt kā grāmatā. Tadžiki, uzbeki, kirgīzi, pamirieši — katra tautība ievelk koši eksotisku nacionālo vaibstu valsts kopējā portretā. Nacionālais kolorīts vēl nav upu­rēts uz globalizācijas altāra, tas mājo, vējo un uzrunā.
 Valsti, kurā ir vairāk nekā trīs simti saulainu dienu gadā, nevar ne­mīlēt. Arī tad, ja nabadzības vai sistēmas kļūdu liksies par daudz, cilvēku vitalitāte visu vērsīs uz gaišo pusi. Senā Zīda ceļa bagātības un arhitektūras pieminekļi sniegs estētisku baudījumu, daba dāvās jūsmu un pacilātību, bet cilvēki liks aizdomāties par vienkāršas dzīves priekšrocībām. Te milzu naudu var atstāt eksotisku medību cienītāji, te var ceļot, pārtiekot no zemē sabirušajām aprikozēm un vietējo cilvēku viesmīlības — katram savs!
 Tadžikistānas ceļojumā spilgtāk kā visos iepriekšējos atklājās mans un Aijas atšķirīgais redzējums, tāpēc šajā grāmatā varat baudīt gluži vai divus dažādus stāstus — tekstā un attēlos. Tomēr — Pamirs, Fanu kalni, Fergānas ieleja, slavenais Nureka dambis un mākslīgā jūra, Dušanbes ap­kārtne un Afganistānas pierobeža — it visu ir vērts redzēt pašiem savām acīm un sajust klātienē. Kopš uz Dušanbi lido “airBaltic” lidmašīnas, ceļš līdz kalniem ir kļuvis daudz īsāks. Vīzu varēsiet nopirkt lidostā, un ar pārlieku birokrātiju neviens jūs vairs nemocīs — ceļosiet brīvi kā ekso­tiskie tauriņi kalnos. Aicinu ļauties un nenobīties!

Līdzīgās grāmatas:
Ivande Kaija. Gundega Grīnuma
Uldis Rudaks
Tatjana Žagare-Vītiņa
 
50 ukraiņu autori
Inguna Daukste-Silasproģe
Inga Ābele
 
Lato Lapsa
Viktors Suvorovs
Viesturs Vecgrāvis