Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PERSONĪBAS. PARĀDĪBAS. PERSONĪGI

Grāmata pievienota: 25.05.09
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Dita Rietuma, Normunds Naumanis
Lapaspušu skaits:
304
Platums:
202
Augstums:
250
Cena:
7.25 Eur
Izdošanas gads:
2009

No trim PPPPERSONĪBAS/PARĀDĪBAS/PERSONĪGI — būtiskākais šīs mūsu grāmatas aspekts ir — PERSONĪGI. Jūs gaida satikšanās gan ar jau leģendārām kinoindustrijas PERSONĪBĀM, gan slavas lutinātām PARĀDĪBĀM.

24 tuvplāni — dzīvē un filmās, 24 portreti un sarunas ar mūsdienu pasaules kino procesam nozīmīgiem cilvēkiem. Džonijs Deps, Leonardo di Kaprio, Izabella Ipēra, Hīts Ledžers, Keita Blānšeta, Tilda Svintone, Vudijs Allens, Larss fon Trīrs un daudzi citi — aktieri un režisori, kas ar savām lomām un filmām būtiski ietekmē kino virzību un, visdrīzāk, arī vēsturē paliks kā šī procesa spilgtas pieturzīmes.

PPP, protams, ir subjektīva pēdējās desmitgades kino vēsture. Šī grāmata nav kāds neapstrīdams izcilnieku “tops” vai “slavas aleja”. Mēs apkopojām, varbūt pat egoistiski kolekcionējām interesantas un spilgtas mākslas parādības un neaizmirstamas sarunas. 

Dumpīgais dēkainis Džonijs Deps, mūsuprāt, ir ideāla šīs grāmatas vāka seja. Ar savu pārsteidzošo spēju strādāt nopietnajā mākslā un pasaules ienesīgākā aktiera statusu viņš ir pierādījis, ka kinoindustrijā sen pagājis laiks, kad bija tik viegli nicīgi nošķirt graudus (mākslu) no pelavām (izklaides).

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu 

Grāmatas māksliniece Līga Sarkane

Līdzīgās grāmatas:
Tatjana Žagare-Vītiņa
50 ukraiņu autori
Inguna Daukste-Silasproģe
 
Inga Ābele
Lato Lapsa
Viesturs Vecgrāvis
 
Atis Klimovičs
Ieva Struka
Lato Lapsa