Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

ATBRĪVOTĀJS

Grāmata pievienota: 05.06.12
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Viktors Suvorovs
Lapaspušu skaits:
256
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
7.70 Eur
Izdošanas gads:
2012

Atbrīvotājs ir populārā dokumentālista, skarbā padomju militārisma kritiķa Viktora Suvorova pirmā grāmata, kas tulkota vairāk nekā divdesmit valodās. Pirmizdevumu tā piedzīvoja 1981. gadā (likteņa ironijas pēc, laikā, kad PSRS centās “atbrīvot” Afganistānu) — angļu valodā. Pirmo reizi kāds “atbrīvotājs” uzdrīkstējās rakstīt par savu “atbrīvotāju armiju”, noraujot tai maskēšanās tērpu. Šajos aizraujošajos stāstos līdzās padomju armijas iekšējā absurda tēlojumam būtiska grāmatas daļa rāda Čehoslovākijas “atbrīvošanu” — notikumus Prāgā 1968. gadā — ne no politiķu tribīnēm, bet no notikumos iesaistītu karavīru un virsnieku skatpunkta.

“Armija – nav nepieciešams pieradīt šo aksiomu – ir spogulis, kurā atainojas valsts. Kāda ir valsts, tāda – armija. Vai arī: kāda ir armija, tāda – valsts. Atbrīvotāja stāsti tikai otrām kārtām ir grāmata par armijas dzīvi. Vispirmām kārtām tā ir lielisks padomju dzīves, padomju sistēmas apraksts.”
Mihails Hellers
Parīze, 1986. gads

VIKTORS SUVOROVS — īstajā vārdā Vladimirs Rezuns. Dzimis 1947. gadā. Savu militārista karjeru sācis jau vienpadsmit gadu vecumā Suvorova Voroņežas karaskolā. Augstāko militāro izglītību ieguvis Kijevā. Bijis Pievolgas kara apgabala izlūkošanas pārvaldes štāba virsnieks; no 1970. gada — PSKP CK nomenklatūras darbinieks. 1974. gadā beidzis Militārās diplomātijas akadēmiju. Četrus gadus nostrādājis PSRS Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) diplomātiskajā rezidentūrā Ženēvā. 1978. gada 10. jūnijā — apsūdzēts Dzimtenes nodevībā — pametis valsti. Padomju Savienība viņam aizmuguriski piesprieda nāvessodu, kas joprojām nav atcelts.

No krievu valodas tulkojis Jānis Kalve

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Viesturs Vecgrāvis
Atis Klimovičs
Ieva Struka
 
Lato Lapsa
Anita Rožkalne
Gundega Repše
 
Sanita Reinsone
Arnis Koroševskis
Autoru kolektīvs