Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Viens ar Kantu. Otto Rolava dzīve

Grāmata pievienota: 08.11.12
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Pauls Bankovskis
Lapaspušu skaits:
200
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
3.72 Eur
Izdošanas gads:
2012

Otto Rolavs filozofu, filozofijas studentu vai vienkārši humanitāro zinātņu entuziastu sabiedrībā galvenokārt bija zināms kā Imanuela Kanta “Tīrā prāta kritikas” tulkojuma autors un izdevējs vēl pirms Otrā pasaules kara. Bibliotēku rokrakstu nodaļās glabājas liels apjoms arī citu viņa darbu, kas rosina noskaidrot, kāds ir bijis šis cilvēks, kas visu mūžu ziedojis vienam lielam uzdevumam — Kanta filozofisko darbu lasīšanai, tulkošanai un izprašanai, un jo vairāk — kāpēc daudzus gadu desmitus šie manuskripti glabājušies bibliotēku plauktos un palikuši neizdoti.
Savu autobiogrāfiju, kurai par moto likts Vergilija tu ne cede malis (neatkāpies likstu priekšā), Otto Rolavs pabeigt nepaguva. Darba nosaukumā — Kāda dzīve — bija ierakstīta pazemīga nevēlēšanās ar nozīmi apveltīt savu personu, uzmanību veltot vienīgi ceļiem, kas bija aizveduši pie viņa mūža lielā mērķa, un šīs virzības laikā paveiktajam.
Gan šī autobiogrāfija, gan liels klāsts tulkojumu manuskriptu un arhīvu dokumentu ir kļuvuši par pamatu Paula Bankovska sarakstītajai Otto Rolava biogrāfijai, aizraujošam stāstam un arī pētījumam, kas vienlaikus ir latviešu akadēmiskās izglītības un humanitāro zinātņu attīstības vēsture — Rolava dzīves laikā tiek dibināta Latvijas augstskola, tagadējā Latvijas Universitāte, tajā sāk strādāt zinātnieki, kas bieži vien ir pirmie latvieši savā zinātnes jomā.

Pateicamies Linardam Muciņam par laipno atļauju publicēt grāmatā Otto Rolava darbu un tulkojumu fragmentus, kā arī fotomateriālus no viņa personiskā krājuma.

Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Jāņa Esīša vāka dizains un attēlu kārtojums

Līdzīgās grāmatas:
Lato Lapsa
Viktors Suvorovs
Gundega Repše
 
Vitālijs Judins
Vitālijs Judins
Vitālijs Judins
 
Valdis Atāls
Lato Lapsa
Philip Ruff
 
Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties