Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

...KLIBS PUTNIŅŠ NERAUD VIENS

Grāmata pievienota: 15.03.21
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Sandra Vensko
Lapaspušu skaits:
80
Platums:
170
Augstums:
210
Cena:
2.10 Eur
Izdošanas gads:
2021

Kādā vēlā novakarē satiku meiteni ratiņkrēslā. Vēlāk šo cilvēkbērnu nodēvēju par klibo putniņu un notikumu ietērpu literārā formā. Meitene palikusi man atmiņā kā putns, kas brīvi lido savās domās, bet reālajā dzīvē ievainojama, bezspēcīga situācijās, ja neviena nav līdzās. Viņai pašai jātiek galā ar mācībām attālināti, jāizdomā draugi, jāizveido sava fantāzijas pasaule.

Grāmatā iebūvēti bērnu dzejolīši un pasakas par dzīvi un norisēm dabā – Agate, Alise, Anna, Ādams, Elizabete, Elizabete Krista, Elza, Emma Luīze, Gabriela, Jāzeps, Kajs, Katrīna, Lilita, Lote, Luīze, Nikola, Pāvels, Šarlote, Zīle Māra ir šo darbu autori. Kopā ar viņiem grāmatas lappusēs šo dīvaino un sarežģīto laiku izdzīvo arī klibais putniņš Aleksandra.

“Lai izdodas atrast to rindu, to lappusi, kur ieraudzīt sevi, savus draugus un informācijas gūzmu apziņā. Līdzās būt un palīdzēt, to novēlu lasītājiem.”
Sandra Vensko

Grāmata izdota, pateicoties Liepājas kultūras pārvaldes atbalstam

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Pasaka par putnu

Reiz bija putns, par kuru saimnieki sacīja, ka viņš ir laimīgs. Bet patiesībā tā nebija. Putnam deva ēdienu un dzērienu, bet to nekad nelaida ārā no mājām, nekad nespēlējās ar to, un tas nekad neiemācījās dziedāt. Tas nebija redzējis sauli tik ilgi, ka vairs neatcerējās, kā tā izskatās.
 Vienu dienu saimnieki aizgāja nopirkt putnam ēdienu, bet aizmirsa aizvērt logu. Ārā putns apskatīja visu, ko nesaprata. Mašīnas, sauli, mēnesi, velosipēdus, cilvēkus... Viņš tik ilgi pētīja, ka vispār vairs neatcerējās, kura no mājām bija viņa. Pēc kādām divām diennaktīm putnam sagribējās ēst. Viņš ilgi meklēja ēdienu, līdz atrada zemē banānu. Šādā veidā putns izdzīvoja kādu mēnesi.
 Bet tad atnāca ziema un putnam vajadzēja lidot uz dienvidiem. Putnam bija grūti lidot tik ilgi, vajadzēja apstāties dažās salās, kuras viņš savā ceļā pamanīja. Kad viņš atkal apstājās uz vienas salas, tas redzēja virs savas galvas putnu baru. Putns ātri uzlidoja augšā un kopš tā laika vienmēr bija laimīgs.

Līdzīgās grāmatas:
Inga Gaile
Aspazija
Andris Akmentiņš
 
Gundega Repše
Andra Manfelde
Māra Zālīte
 
Juris Kronbergs
Sandra Vensko
Aivars Vilipsons