Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

BANNIJA MANRO NĀVE

Grāmata pievienota: 22.09.09
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Niks Keivs
Lapaspušu skaits:
240
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
1.68 Eur
Izdošanas gads:
2009

Grupu The Bad Seeds, The Birthday Party un The Grinderman solists, austrāliešu izcelsmes mūziķis Niks Keivs var lepoties ar trīsdesmit gadu ilgu karjeru. Viņš sadarbojies ar Kailiju Minogu, P.J. Harvey un daudziem citiem māksliniekiem, rakstījis mūziku filmām, kā arī sacerējis scenāriju filmai The Proposition (Piedāvājums, 2005, rež. Džons Hilkouts). Keiva debijas romāns UN ĒZELIS IERAUDZĪJU EŅĢELI iznāca 1989. gadā (latviski izdots 2005. gadā).

BANNIJS MANRO ir seksa apsēsts tirdzniecības aģents — kā viņš pats savā iluzorajā pasaulē iedomājies — superiznesīgs naivo Anglijas mājsaimnieču kārdinātājs. Kad dzīve raida pēkšņu un skarbu sitienu zem jostasvietas, Bannijs, izmisīgi mēģinādams tverties pie realitātes, dara vienīgo, ko prot, ― paņēmis līdzi deviņgadīgo dēlu, viņš atkal sēžas savā fiatā un apņēmīgi dodas ceļā, kur Banniju šoreiz gaida visi viņa pasaules rēgi ― nevarīgi tēvi, atriebīgas mīļākās, greizsirdīgi vīri un ragaini maniaki ― tie, izlīduši no tumsas, nu ir gatavi piedzīt parādus.

“Iedabūjiet Kormaku Makārtiju, Francu Kafku un Beniju Hilu nelielā piejūras viesnīcā Braitonā, un jūs iegūsiet BANNIJA MONRO NĀVI. Lieliska lasāmviela, kas apzīmogota ar Keiva pazīšanas zīmi ― šausmām un cilvēcību.”
Ērvins Velšs

“Nezinu, ko Millers teiktu par šādu komivojažiera nāves versiju, bet — pat ja viņu tā tracinātu, visdrīzāk viņš atzinīgi novērtētu šo nesaudzīgo Bannija dzīšanu pa visiem viņa pašradītās elles lokiem… un Bannijs, juniors, viņu aizkustinātu ne mazāk kā jebkuru lāga cilvēku, kas tic, ka labais uzvarēs.”
Dace Sparāne

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs

Jāņa Esīša vāka dizaina apstrāde

Līdzīgās grāmatas:
Māra Zālīte
Guna Roze
Filips Rufs
 
Iveta Harija meita
Andra Manfelde
Māris Bērziņš
 
Viktors Suvorovs
Lilija Berzinska
Juris Kronbergs