Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

INSOMNIA

Grāmata pievienota: 25.03.10
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Ilze Jansone
Lapaspušu skaits:
208
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
8.67 Eur
Izdošanas gads:
2010

Lēni, pavisam lēni, pati neticēdama, ka to daru, es pastiepju roku un nolieku plaukstu uz Rasas potītes. Viņa skatās manī melnām acīm, vienlaikus zinādama, ka riskē, un aizrautīga kā bērns, kas spēlējas ar sērkociņiem…

Latviešu rakstniece un tulkotāja Ilze Jansone (1982) lasītājiem jau zināma ar vairākiem stāstu publicējumiem kultūras periodikā un prozas krājumos. Savukārt autores stāsts Aladina sāga ir tulkots un šogad tiks publicēts slovēņu literatūras žurnālā Dialogi.
Insomnia ir Ilzes Jansones otrais romāns — aizkustinošs un vienlaikus drosmīgs un veselīgi paškritisks stāsts par mīlestību un cilvēka garīgā “es” tapšanas procesu.
Ar tobrīd vēl topošā romāna Insomnia fragmentiem plašākai publikai bija iespējams iepazīties jau 2008. gada festivālā Prozas lasījumi un 2009. gada Grāmatu svētkos Ķīpsalā, kur tas guva atsaucību un pozitīvu novērtējumu gan no klausītāju, gan no literatūras profesionāļu puses. 2010. gada martā Insomnia grāmatas formātā dodas pie saviem cerētajiem lasītājiem.

Smalks attiecību zīmējums, neliekuļots pārdzīvojums. Romānā jūtama sabiedrības psiholoģija, jauna cilvēka iekšējā un ārējā laiktelpa. Būtisku lomu spēlē ne tikai mīlestība, bet arī galvenās varones, teoloģijas studentes, domas par reliģiskajām pieredzēm un reliģisko tekstu, kanonu attiecībām ar cilvēka domas brīvību.
Svarīgu un sāpīgu attiecību beigas rada cilvēkā insomnia — bezmiegu ar nemitīgu iekšējo monologu, vainas apziņu, neziņu, jūras bēguma un budistiskā tukšuma sajūtu, pēc kuras nāk jauns paisums.  
Guntars Godiņš

Kā pārvarēt fatālu egocentrismu attiecībās? Kā sadzīvot ar vēlmi pēc reliģiskās piederības, ja Dievu gribas lamāt gražīga bērna paštaisnumā? Romāna varoni gaida grūts ceļš, meklējot atbildes uz šiem jautājumiem.
Kārlis Vērdiņš

Grāmatas mākslinieki Sarmīte Māliņa un Oskars Stalidzāns

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Pauls Bankovskis
Juris Kronbergs
 
Nataša Mosterte
Aldis Bukšs
Francis Usāns
 
Sandra Vensko
Ēriks Hānbergs
Pauls Bankovskis