Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PASAKA PAR SNIEGA KURMI

Grāmata pievienota: 03.12.20
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Andra Manfelde
Lapaspušu skaits:
40
Platums:
210
Augstums:
220
Cena:
3.63 Eur
Izdošanas gads:
2020

Sniega Kurmis tumšā gadalaikā klīst svešā pilsētā. Meklējot interesantu nodarbošanos, viņš maldās kā labirintā. Kļūst aizvien skumjāk un vientulīgāk, bet piepeši sāk snigt un uzrodas “kaut kas”, kurš gan pirmajā mirklī nešķiet visai draudzīgs. Ja arī tu reizēm sajūties vientulīgi — palūkojies apkārt vērīgāk! Lai Sniega Kurmis rāda ceļu pelēkā, pelēkā pilsētā!

Izolācijas laikā pēc draugiem mēs ilgojamies tikpat spēcīgi kā tumšajos sniega mēnešos. Manai pirmajai publicētajai pasakai 2020. gada decembrī būs divdesmitā dzimšanas diena. Tieši tik daudz gadu, cik māksliniecei Annijai Drungilai. Šīs grāmatas ilustrēšana un “paplašinātās realitātes” izveidošana bija viņas diplomdarbs, absolvējot Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, un par savu veikumu Annija saņēmusi galveno balvu Latvijas Dizaina arēnas konkursā.

Kas ir “paplašinātā realitāte”? Tehniski tas ir veids, kā ilustrācijas pārtop trīsdimensiju attēlā. Praktiski  kā bērnam caur viedierīci panākt ciešāku saikni ar grāmatu (grāmatas beigās atrodama arī instrukcija, kā lietot “paplašināto realitāti”, kura atrodama: https://www.youtube.com/watch?v=X3mb15qVu34&feature=youtu.be). Šajā darbā ne tikai Sniega Kurmis atrod draugus, bet arī modernās tehnoloģijas “sadraudzējas” ar klasisko grāmatas formātu. Es ļoti priecātos, ja kāds multeņu cienītājs, aizverot Sniega Kurmi, teiktu: “Hei! Izrādās, ka grāmatas nemaz nav ne plakanas, ne garlaicīgas!””
Andra Manfelde

Grāmatas māksliniece Annija Drungila

Ja tu esi putns, balons vai vismaz lidmašīna, tad, skatoties no augšas, vari ieraudzīt kaut ko lielu un pelēku. "Kaut kas" kustas un rūc. It kā tur lejā burbuļotu milzu katls, kurā sabērti leņķi, kvadrāti, nogriežņi, taisnstūri... Starp dažādu izmēru kastēm izlokās tumša asfalta lente, un šurpu turpu šaudās krāsainas skudriņas. Bet, ja tu nolaidīsies zemāk, sapratīsi, ka šo dīvaino vietu nesauc vis par "kukaiņu midzeni", bet gan par pilsētu.
 Un mazo, balto, tikko pamanāmo punktiņu, kurš skraida, nespēdams atrast sev piemērotu vietu, sauc par SNIEGA KURMI.

Līdzīgās grāmatas:
Lilija Berzinska
Andra Manfelde
Nora Ikstena
 
Nora Ikstena
Lilija Berzinska
Kristīne Ulberga
 
Kārlis Skalbe
Lilija Berzinska
Lilija Berzinska