Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PIEZEMĒŠANĀS

Grāmata pievienota: 22.10.12
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Džeimss Mīks
Lapaspušu skaits:
278
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
1.00 Eur
Izdošanas gads:
2012

Tāpat kā pasaule visapkārt divdesmit pirmā gadsimta sākumā arī žurnālista Adama Kellasa dzīve kādudien sāk irt pa visām vīlēm. Tomēr Kellass vēl nevēlas ieklausīties saprāta balsī, viņš — šķīries, bez regulāru ienākumu avota, mīļākās un arī profesionālās rakstniecības pasaules atraidīts — pieņem darba uzdevumu doties uz Afganistānu, lai rakstītu reportāžas no kara zonas.
Viņa ceļi ved no tuksnesīgiem Afganistānas kalniem līdz elegantiem pusdienu galdiem Ziemeļlondonā, no purvājiem Amerikas dienvidos līdz cilvēka prāta tumšākajām karaļvalstīm, un tikai domas par Astrīdu, Afganistānā sastaptu žurnālisti, vēl notur viņā cerību par veiksmīgu… piezemēšanos.

Mīka romāns šķērso kontinentus un kultūras. Tas ir kā mūžam aktuāla pasaka par cilvēku muļķību un mīlestības alkām.

Džeimss Mīks, dzimis Londonā 1962. gadā. Piezemēšanās ir viņa ceturtais romāns. Viņa iepriekšējā grāmata, romāns Cilvēkmīlestības akts (2005, latviski 2006. gadā), ieguva Royal Society of Literature Ondaatje balvu, SAC Book of the Year balvu, kā arī tika nominēta Man Booker balvai, un ir tulkota vairāk nekā 20 valodās. 
Mīks ir strādājis par žurnālistu kopš 1985. gada, un viņa reportāžas no Irākas un Gvantanamo līča ieguva vairākus Lielbritānijas un starptautiskus apbalvojumus. 2001. gada rudenī viņš no Afganistānas rakstīja reportāžas laikrakstam Guardian.

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Pauls Bankovskis
Inga Žolude, Tīts Aleksejevs
Jānis Einfelds
 
Filips Rufs
Sergejs Loiko
Juris Kronbergs
 
Nataša Mosterte
Svens Kuzmins
Laima Kota