Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

SARASVATĪ SMILTIS

Grāmata pievienota: 27.09.07
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Risto Isomeki
Lapaspušu skaits:
304
Platums:
157
Augstums:
232
Cena:
4.70 Eur
Izdošanas gads:
2007

Risto Isomeki (Risto Isomäki, 1961) ir somu rakstnieks, žurnālists un vides aktīvists. Viņš pastāvīgi iesaistās diskusijās par vides aizsardzību un klimata pārmaiņām. Piedalījies daudzos vides projektos Āfrikā un Dienvidaustrumāzijā. Romāns SARASVATĪ SMILTIS (Sarasvatin hiekkaa, 2005), kas 2006. gadā saņēma Tähtivaeltaja balvu, ir Isomeki piektais daiļliteratūras darbs.

SARASVATĪ SMILTIS ir ekoloģisks trilleris, un tā izejas punkts ir reāls notikums: 2001. gadā Indijas rietumu piekrastē jūras dibenā tika atrastas lielu pilsētu drupas.
Ledāju pētnieks soms Kari Alanens nejauši atklāj faktoru, kas pārsteidzošā kārtā apvieno Kambejas līča drupas, Grenlandes kontinentālos ledājus un Bahamu salu lielos mistiskos akmens bluķus. Drīz vien kļūst skaidrs, ka tagad patiešām izšķiras cilvēces nākotne. Bet vai zinātniekiem ir gana daudz laika? Vai šīs zemes varenie spēs pietiekami ātri pieņemt pareizos lēmumus un vai ar to maz būs līdzēts?

Romāna neparastais pievilkšanas spēks slēpjas tieši autora erudīcijā. Romāna varoņi ir zinātnieki, un, sekojot viņu pētījumu līkločiem, paveras plašs skats uz Zemes vēsturi, dabas parādību aizkulisēm, civilizācijas attīstību un… Atlantīdas mīklu.

No somu valodas tulkojusi Dr. hist. Renāte Blumberga

Grāmatas mākslinieki Jānis Esītis un Māris Sīmansons

Līdzīgās grāmatas:
Māra Zālīte
Guna Roze
Filips Rufs
 
Iveta Harija meita
Andra Manfelde
Māris Bērziņš
 
Viktors Suvorovs
Andra Manfelde
Juris Kronbergs