Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

ATRAITNE JANVĀRĪ

Grāmata pievienota: 16.12.10
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki
Autors:
Andris Kolbergs
Lapaspušu skaits:
288
Platums:
110
Augstums:
165
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2010

Slēpotāju vilciens no Rīgas dodas uz Ērgļiem, lai iekarotu Gaiziņu. Inženiera Gvido Liekņa kupejā iegadās nejauša līdzbiedre — jauka, simpātiska, lai arī dzīves nedaudz nogurdināta sieviete. Tomēr romantiski aizsācies ceļš aizved baigā nekurienē…

“Atraitne janvārī” man pašam ir vismīļākais romāns, lai gan piekrītu apgalvojumam, ka vecākiem visi bērni mīļi. Ar “Atraitni janvārī” es pierādīju savu varēšanu, spēju uzrakstīt kriminālromānu bez miličiem. Mums, atšķirībā no Rietumu autoriem, noziedznieku ķērēji bija darba attīstību bremzējošs faktors — visi vienādi, akurāti izgludinātās biksēs, nepīpētāji, nedzērāji un meiteņu nemīlētāji. Pats žanrs literatūras virzību noteicošo vidū arī netika mīlēts. Kur jums sociālistiskās sacensības rezultātu apspriešana un strādnieku nožēlojamās dzīves atspoguļojums kapitālistiskajā iekārtā? Nav? Tāda literatūra padomju cilvēkiem nav vajadzīga! Līdzdziedātāju pie varas esošajiem nekad nav trūcis, vēl šodien viņu dēļ daži detektīvžanru uzskata par kaut ko nepieklājīgi vieglu, taču mazais rakstītāju skaits pierāda pretējo. 
“Atraitne janvārī” ir vizuāli viegli uztverams darbs, tāpēc ieinteresēja vairākus Rīgas kinostudijas režisorus, taču neviens līdz filmai netika. Visskaidrāk izteicās Aleksandrs Leimanis jeb Ottovičs: “Ziemas sals nenāks par labu ne manai, ne uzņemšanas aparatūras veselībai — eļļas dēļ sals ciet!”
Autors

Sērijā A.K. KRIMINĀLROMĀNU BIBLOTĒKA jau izdots romāns “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili”. “Atraitne janvārī” ir otrā sērijas grāmata no iecerētajām piecpadsmit — nozīmīgākajiem un populārākajiem Andra Kolberga darbiem — lasītāja vaļaspriekam!

Līdzīgās grāmatas:
Sandra Vensko
Nora Ikstena
Nataša Mosterte
 
Svens Kuzmins
Laima Kota
Lilija Berzinska
 
Brigita Loze
Gundega Repše
Francis Usāns