Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Einšteins

Grāmata pievienota: 27.05.10
 
Apakšvirsraksts:
Viņa dzīve un Visums
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Valters Izaksons
Lapaspušu skaits:
672
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2010

“Ne jau ar racionālā prāta palīdzību es nonācu pie Visuma pamatlikumu izpratnes.”
Alberts Einšteins

Alberts Einšteins ir viena no dižākajām mūsu laikmeta ikonām. Izspūrušo matu oreols, mirdzošās acis, pievilcīgā cilvēcība un neparastais spožums padara viņa seju par simbolu un vārdu ― par sinonīmu ģēnijam. Pirmajā pilnīgajā biogrāfijā, kopš kļuvuši pieejami visi Einšteina dokumenti, autors Valters Izaksons ne tikai skaidro, kā darbojās šis izcilais prāts, bet arī sniedz brīnišķīgu ieskatu viņa atklātajā Visumā un paša atklājēja personībā.

1905. gadā, strādājot vienkārša ierēdņa amatā Šveices patentu birojā, Einšteins uzrakstīja četrus darbus, kas fizikai piešķīra jaunu nozīmi. Viņa panākumu pamatā bija šaubas par vispāratzīto gudrību un izbrīns par noslēpumiem, kas citiem šķita ikdienišķi. Tas viss padarīja viņu par dumpinieku, kas ar cieņu izturas pret dabas harmoniju, par cilvēku, kam iztēle un gudrība piemīt pareizās proporcijās, lai pārvērstu cilvēku izpratni par Visumu. 

“Ķeroties pie šīs grāmatas tulkojuma pārbaudes, biju domājis pievērst uzmanību tikai fizikālajiem aspektiem, tomēr grāmata tik ļoti aizrāva, ka izlasīju to kā ļoti saistošu un cilvēcīgu dzīves stāstu. Autors apraksta gan Einšteina sarežģīto privāto dzīvi, gan viņa pētnieciskā ceļa grūtības, meklējumus, neveiksmes un cīņu, lai šīs neveiksmes pārvarētu. Grāmata labi atklāj Einšteina psiholoģisko motivāciju — kāpēc viņš darīja tieši to, ko darīja.”
Dr. Phys. asoc. prof., LZA korespondētājloceklis Andris Muižnieks

“Būtiski, ka autors izmantojis līdz šim nepieejamus materiālus. Viņš ticis galā gan ar [Einšteina] biogrāfiju, gan nozīmīgu fizikas atklājumu aprakstīšanu. Šo biogrāfiju ir prieks lasīt, tā atkal atdzīvina dižāko no fiziķiem.”
Marijs Gells-Manss, 1969. gada Nobela prēmijas fizikā laureāts

“Šī grāmata paveic apbrīnojamu darbu, ļaujot saprast zinātni un atklāt cilvēka personību.”
Silvestrs Džeimss Geitss, jun., Merilendas Universitātes fizikas profesors

“Izaksons stāsta ne tikai par prātu un iespējams, dižāko divdesmitā gadsimta mūžu, bet arī par personību, kas ir tikpat nepilnīga kā citi cilvēki, un kļūdās tāpat kā mēs.”
Džozefs Dž. Elliss, Founding Brothers: The Revolutionary Generation autors

“Brīnišķīga grāmata. [..] Pat Einšteina pētnieki šajā darbā atradīs līdz šim nezināmus faktus. [..] Nozīmīgs un autoritatīvs darbs par vienu no visinteresantākajām personībām zinātnes vēsturē.”
Amirs D. Acels, The Boston Globe

“Izaksons ieved lasītāju ģēnija dzīvē caur vēstulēm, anekdotēm, citātiem un humoru. [..] Viņš pamanījies grāmatu par zinātni padarīt tikpat aizraujoši lasāmu kā labu romānu.”
San Antonio Express-News

“Rūpīgi izstrādāta un drošticama biogrāfija. Nevar kļūdīties, to lasot vai mācoties no tās.”
The Washington Post Book World

“Jauna biogrāfija, kas piedāvā bagātīgu pārskatu par enerģiju, masu un gaismu līdzvērtīgās daļās. [..] Izaksonam godu dara tas, ka mulsinošie fizikas koncepti pārstāstīti valodā, kas ir lasītājam saprotama.”
Christian Science Monitor

Valters Izaksons ir Aspenas institūta prezidents. Viņš ir bijis CNN priekšsēdētājs un direktors, kā arī žurnāla Time atbildīgais redaktors, kā arī sarakstījis vairāku slavenu cilvēku biogrāfijas.

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

 

Līdzīgās grāmatas:
Nora Ikstena
Svens Kuzmins
Laima Kota
 
Lilija Berzinska
Brigita Loze
Dita Rietuma
 
Laima Kota
Nora Ikstena
Lato Lapsa