Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PARĀDU PIEDZINĒJI

Grāmata pievienota: 28.07.15
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Aldis Bukšs
Lapaspušu skaits:
312
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2015

Aldis Bukšs (1985), ar augstāko izglītību politikas un tiesību zinātnēs, gandrīz desmit gadu nostrādājis dažādās finanšu iestādēs Latvijā.

“Labs spriedzes romāns latviešu oriģinālliteratūrā ir diezgan liels retums. Alda Bukša pirmais darbs neapšaubāmi tāds ir. Tajā ir viss, lai interese neatslābtu ne uz mirkli: aizraujošs sižets, izsekošana un pakaļdzīšanās, policisti un kriminālās pasaules darboņi, baņķieri un uzņēmēji, draudzība un mīlestība, meli un nodevība, asaras un asinis, alkatība un gods. Turklāt viss notiek nevis kaut kur un kaut kad, bet mūsdienu Latvijā – Rīgā, Jelgavā, Talsos – un citviet Eiropā – Anglijā un Spānijā. Un varoņi nav shematiski tēli, kas iebīdīti sabūvētās shēmās, bet cilvēki ar miesu un asinīm.” 
Gundega Blumberga

Alda Bukša romānā ir neganti aizraujoša un spēcīgi savērpta sižetiskā intriga un precīzs un detalizēts sociālais un sadzīviskais ornaments. Iespējams, labs detektīvs ir visprecīzākā sociālās situācijas diagnoze. Un – varbūt lieku reizi vērts sev atgādināt vecumveco sakāmo par to, ka parāds nav brālis. Taču bez parādiem mūsdienu sabiedrība nav spējīga pastāvēt. Bet, kur parādi, tur parādu piedzinēji.”
Guntis Berelis

Grāmata izdota Dienas Grāmatas literārā projekta Prāta piedzīvojums ietvaros, kas tiek īstenots ar AS Latvijas Gāze atbalstu.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
 
Svens Kuzmins
Jānis Einfelds
Iveta Harija meita
 
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
Lato Lapsa