Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

POLS POTS

Grāmata pievienota: 14.07.08
 
Apakšvirsraksts:
Kambodžas murga anatomija
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Filips Šorts
Lapaspušu skaits:
552
Platums:
157
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2008

“Kad 1978. gadā Pols Pots apsēdās, gatavs pirmajai intervijai savā mūžā, Dienvidslāvijas žurnālists sāka interviju ar pavisam vienkāršu jautājumu: “Biedri Pol Pot, kas jūs esat?” Vīrs, kurš pārvērta Kambodžu kaujaslaukā, atbildēja visādas puspatiesības. Pēc dažiem mēnešiem Vjetnama iebruka Kambodžā un gāza Pola Pota režīmu. Pēc vairākām desmitgadēm saujiņa Kambodžas zinātnieku mēģināja izkliedēt biezo noslēpumu miglu ap Kambodžas tirānu, kurš šķitās izniris no nekurienes. Taču pirmā daudzmaz atklātā intervija notika tikai 1998. gadā, sešus mēnešus pirms Pola nāves.”
Washington Post's Book World

Šī intervija, ko veica amerikāņu žurnālists Nets Taijers, kā arī dažas grāmatas līdz šim bija galvenie avoti par Kambodžas diktatoru. Taču Dienvidslāvijas žurnālista uzdotais jautājums tik un tā palicis neatbildēts. Kas bija Pols Pots?

Filips Šorts, bijušais Times of London, The Economist un BBC ārvalstu korespondents, ir uzrakstījis līdz šim visizsmeļošāko Pola Pota biogrāfiju, rūpīgi atsijājot patiesību no puspatiesībām un izdomājumiem. Autors uzsver vardarbības pēctecību, ko aizsāka Vjetnamas karš, pievēršoties ļaunam murgam līdzīgās Pola Pota “strādnieku revolūcijas” asiņainajām šausmām un stāstot par dažādu politisku spēku izraisītajiem dramatiskajiem notikumiem Kambodžā līdz pat vadoņa nāvei 1998. gada 15. aprīlī.
Šorta galvenie trumpji ir prasmīgi izmantotie arhīvu un publicistikas materiāli, kā arī intervijas ar Pola Pota līdzgaitniekiem, tostarp Jengu Sari, ārlietu ministru un Pola svaini.

“Šī grāmata ir šokējošs vēsturisks pētījums, kas pamatīgi sašūpo līdzšinējos priekšstatus. Vienlaikus tas ir lielas traģēdijas sirdi plosošs pieraksts.”
Houston Chronicle

Šorts raksta asi, kodolīgi un pārliecinoši kā žurnālists, kuram ir daudz informācijas un prasme to izstāstīt. Šis noteikti ir viens no svarīgākajiem darbiem par Polu Potu un mūsdienu vēsturi.”
Bookforum

Šorta grāmata piedāvā spilgtu, pamatīgi izpētītu un pārsteidzoši labi saprotamu diktatora portretu, tā kļūstot par ikviena interesenta obligāto lasāmvielu.”
Publishers Weekly

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs

Grāmatas mākslinieks Kristians Šics

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Osvalds Zebris
Svens Kuzmins
 
Valdis Atāls
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
 
Sergejs Loiko
Svens Kuzmins
Dita Rietuma, Normunds Naumanis