Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PUTINA KRIEVIJA

Grāmata pievienota: 17.11.06
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Anna Poļitkovska
Lapaspušu skaits:
232
Platums:
157
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2006

“Tāpēc, ka Putins, valsts drūmākā specdienesta auklējums, kļuvis par prezidentu, nav spējis [..] atbrīvoties no padomju KGB apakšpulkveža mundiera. Viņš joprojām izrēķinās ar brīvību mīlošiem tautiešiem; viņš turpina ierobežot laikabiedru brīvību tieši tāpat, kā to darījis, būdams Drošības komitejas profesionālis.
Grāmata ir arī par to, ka ne visi cilvēki Krievijā vēlas samierināties ar Putina kārtību. Mēs vairs negribam būt vergi, pat ja tas būtu ārkārtīgi ērti mūsdienu Rietumiem. Mēs pastāvam uz savām tiesībām būt brīviem. [..]
Kāpēc man nepatīk Putins? Par aukstasinību, kas ļaunāka par alkatību, par viņa cinismu, par rasismu, meliem, par Nord—Ost ķīlnieku krīzē lietoto gāzi, par visā viņa pirmās prezidentūras laikā nevainīgajiem atņemtajām dzīvībām. [..] Tālab manī viss tā pretojas, redzot, kā šis padomju čekists min sarkano Kremļa zāles celiņu, kas ved uz Krievijas troni.”
Anna Poļitkovska

Anna Poļitkovska (1958—2006) bija Krievijas laikraksta Novaja gazeta speciālkorespondente, atzīta cilvēktiesību aizstāve, plaši pazīstama ar saviem rakstiem par Čečeniju un Ziemeļkaukāzu. Cilvēki viņu dēvēja par “zaudēto Krievijas sirdsapziņu”. Annu Poļitkovsku noslepkavoja 2006. gada 7. oktobrī Maskavas centrā. Prezidenta Putina par “mazpazīstamo žurnālisti” nodēvēto Annu Poļitkovsku Eiropas Parlaments pieminēja ar klusuma brīdi.

No angļu valodas tulkojusi Aija Uzulēna

Jāņa Esīša vāka dizains

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Osvalds Zebris
Svens Kuzmins
 
Valdis Atāls
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
 
Sergejs Loiko
Svens Kuzmins
Dita Rietuma, Normunds Naumanis