Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

ŠEIT BIJU ES

Grāmata pievienota: 18.09.06
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Sass Henno
Lapaspušu skaits:
200
Platums:
157
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2006

Igaunijā jaunā rakstnieka Sasa Henno debijas romāns izpelnījās visaugstāko literāro novērtējumu – 2004. gada Igaunijas romānu konkursa uzvarētājs.

ŠEIT BIJU ES. Pirmais arests ir jauniešu romānu cikla pirmā grāmata – šobrīd autors strādā jau pie trešās un viņa darbu popularitāte liecina, ka rakstnieks ir atradis precīzu un iedarbīgu izteiksmes veidu, kā runāt par mūsdienu jauniešu problēmām, kuras mietpilsoniskā sabiedrība nespēj un nevēlas saskatīt un atzīt.
Sasa Henno izdevējs Igaunijā ir Igaunijas lielākais dienas laikraksts Eesti Päevaleht. Laikraksta galvenais redaktors Prīts Hebemegi uzskata, ka grāmata ir spēcīgs izaicinājums visiem, kas pretendē uz mūsdienu jaunatnes dzīves atspoguļojumu vai izprašanu, un tieši parāda, ar cik nepatīkamām problēmām un darboņiem saskaras mūsdienu jaunieši. Intensīvais stils, skaidrie raksturi, skaudrais valodas lietojums un izturētā spriedze to padara par baudāmu lasāmvielu.

Latviskā tulkojuma izdevējs pilnībā piekrīt šīm atsauksmēm — jo par problēmām ir jārunā, pirms tās kādu piemeklējušas. Veids, kā to dara Sass Henno, ir pārliecinošs un iedarbīgs.

Tulkojums tapis ar Igaunijas Kultūrkapitāla fonda tulkojumu programmas Traducta atbalstu.

No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga-Preisa

Jiri Saksa ilustrācijas

Oriģinālvāku dizains Jāņa Esīša piekārtojumā

Grāmatas mākslinieks Villu Koskaru

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Osvalds Zebris
Svens Kuzmins
 
Valdis Atāls
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
 
Sergejs Loiko
Svens Kuzmins
Dita Rietuma, Normunds Naumanis