Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

ŠOKOLĀDES JĒZUS

Grāmata pievienota: 16.10.09
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Nora Ikstena
Lapaspušu skaits:
128
Platums:
168
Augstums:
214
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2009

Izdevniecības Dienas Grāmata jau iekoptā eseju grāmatu virkne, kā saturu veido laikrakstā Diena dažādos gados publicētu sleju un eseju izlases, savulaik tika aizsākta, lai ikdienas plūdumā neļautu pazust vērtīgiem — jo subjektīviem, emocionāliem, patiesi ieinteresētiem! — liecinājumiem par mūsu laiku, kultūru un dzīvi, lai šādos konceptuālos krājumos papildus izceltu katra individuāla laikabiedra redzējumu — jo tieši subjektīvu liecību kopums ļauj mums spriest par kopumu.

Rakstnieces Noras Ikstenas eseju grāmata SĪLIS SPOGUĻSTIKLĀ, kas iznāca 2006. gadā, savulaik ievadīja šo laikraksta Diena sleju/eseju grāmatu sēriju. Tagad sērijā iznāk jau piektā grāmata — un tā ir jau otrā Noras Ikstenas eseju grāmata — “nospiedumi”, kas tapuši šajos pēdējos gados un ļauj lasītājiem ar laika distanci, vienā kontekstā izvērtēt mūsu kopīgi piedzīvoto laiku.

Kā uz grāmatas vāka atklāj pati rakstniece: “Tikai nesen atskārtu, ka, pateicoties Dienas slejām, esmu pierakstījusi daudzus dzīves notikumus. Vai tie būtu personiski pārdzīvojumi vai piedzīvojumi mājās, ceļā un valodā. Tad nu iznāk, ka tā ir mana dienasgrāmata. Kad dzirdēju, kā Toms Veitss dzied savu dziesmiņu ŠOKOLĀDES JĒZUS, sapratu, ka tieši tāds ir manas dienasgrāmatas tembrs. Sekot, paļauties dzīvei un vienlaikus to fiksēt. Un tajā dziesmā ir vārdi — you make me feel good inside, kas burtiskā tulkojumā nozīmētu — tu darīji man iekšēji labi. Tad nu te tas ir — mans ŠOKOLĀDES JĒZUS jūsu iekšējai lietošanai.”

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
 
Svens Kuzmins
Valdis Atāls
Frīda Mihelsone
 
Sergejs Loiko
Nora Ikstena
Svens Kuzmins
 
Meklēt grāmatu
Aktuālās DG grāmatas
 
Tatjana Žagare-Vītiņa
50 ukraiņu autori
Inguna Daukste-Silasproģe