Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

VĒSTURNIEKI

Grāmata pievienota: 21.12.05
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Elizabete Kostova
Lapaspušu skaits:
702
Platums:
156
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2005

Monumentāla mēroga romāns — skaudrs vēstījums, kurā sakausēta patiesība un izdoma, vēsture un šodiena. Intriģējošais stāstījums aizved aizraujošā ceļojumā — tomēr — lasīt ieteicams spilgti apgaismotā, omulīgā istabā un, katram gadījumam, ar ķiploku virteni ap kaklu! 
 
Vēsture nešķirojot uzsūc sevī visas liecības — gan labās, gan ļaunās, gan ticamās, gan šķietami absurdās. Vēsturnieki ir vēstures — sava likteņa –– neaizsargātākie un diemžēl brīvprātīgie ķīlnieki, — tā vai cita notikuma vai fakta konteksta meklējumi dažkārt izrādās bīstams ceļojums metafizikas valdījumos.
 
Kāda meitene tēva bibliotēkā uziet senu grāmatu un sadzeltējušu vēstuļu kopu. Vēstules manam mīļajam, manam nelaimīgajam sekotājam atklāj noslēpumu labirintu, kas saslēdzas ap neaptveramu, vēstures dzīlēs mājojošu ļaunumu. 
 
Pirms romāna varones jau vairākas vēsturnieku paaudzes riskējušas ar savu labo slavu, veselo saprātu un pat dzīvību, lai atklātu patiesību par Vladu Iesmotāju un Drakulu, lai saprastu, kas kopīgs leģendai ar pasauli mūsdienās. Romāna varoņi atbilžu meklējumos apmeklē pilsētu pēc pilsētas, klosterus un arhīvus, un šajos ceļojumos, vēstulēs un slepenās sarunās atklājas baisā patiesība par ļaunuma terora dzīvotspēju cauri gadsimtiem.
 
“Briesmoņi, kas spēj dzīvot cauri laikiem, ir tie neradījumi, kuros ir visvairāk no mums pašiem,” apgalvo autore, “tumšā puse ir katrā no mums.”
 
Romāns saņēmis
The Quill Award 2005

No angļu valodas tulkojusi Aija Uzulēna

Grāmatas mākslinieks Māris Sīmansons

Līdzīgās grāmatas:
Nora Ikstena
Svens Kuzmins
Laima Kota
 
Lilija Berzinska
Brigita Loze
Dita Rietuma
 
Laima Kota
Nora Ikstena
Lato Lapsa
 
Meklēt grāmatu
Aktuālās DG grāmatas
 
Andris Zeibots
Inga Žolude, Tīts Aleksejevs
Kristīne Ulberga