Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Bojā gājusi Anna Jablonska

Sprādzienā Domodedovas lidostā Maskavā bojā gājušo vidū ir arī pazīstamā ukraiņu dramaturģe, dzjeniece, prozaiķe un žurnāliste Anna Mašutina, lasītājiem vairāk pazīstama ar pseidonīmu Anna Jablonska, raksta ārzemju prese.

Šo ziņu medijiem apstiprinājis izdevuma Искусство кино redaktors Danīls Dondurejs, kā arī rakstnieces īstais vārds atrodams Krievijas medijos publicētajā oficiālajā bojā gājušo sarakstā. Jablonska uz Maskavu bija devusies, lai saņemtu prēmiju Личное дело, ko piešķir žurnāls Искусство кино. Balva rakstniecei bija piešķirta par lugu Язычники. "Mums visiem tā iepatikās šī luga, ka lēmām balvu piešķirt viņai, lai gan parasti šī prēmija tiek piešķirta labākajam scenārijam," stāsta žurnāla redaktors, piebilstot, ka notikušais ir liela traģēdija, viņa lidoja uz Maskavu priecīga iemesla dēļ.

Anna Jablonska dzimusi 1981. gadā Odesā. Kopumā sarakstījusi vairāk kā 10 lugas un uzskatāma par vienu no spilgtākajām ukraiņu jaunās dramaturģijas pārstāvēm. Vairāku literatūras balvu laureāte. Rakstījusi arī dzeju, prozu un darbojusies publicistikas jomā.