Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Janvāra dzejnieki Saules muzejā

Saules muzejā, Rīgā, Kungu ielā 1, 25. janvārī plkst. 18:00 notiks janvārī dzimušo dzejnieku lasījumi. Muzejs aicina visus dzejniekus, kuru dzimšanas diena ir janvārī, nolasīt klausītājiem dažus savus dzejoļus un sniegt nelielu ieskatu pēdējo gadu darbībā.

Apzvanot visus Latvijas Rakstnieku savienības biedru un domubiedru sarakstos atrodamos dzejniekus janvāra bērnus, pasākumā piedalīties piekrita Ingmāra Balode, Valdis Rūja, Diāna Sus, Lelde Vaivode un Dzintra Žuravska. Tāpat aicināti arī Jānis Elsbergs, Ieva Melgalve, Daiga Mežaka, Māris Salējs, Jānis Sirmbārdis, Ruta Štelmahere un Alise Zariņa, kuri vēl svārstījās par savu iespēju ierasties.

Jebkurš janvārī dzimis dzejnieks aicināts ierasties kā dalībnieku šajā pasākumā. Atkarībā no sanākušo dzejnieku skaita tiks noteikts lasījumu laika limits, bet muzeja pārstāvji sola, ka jebkurš dzejnieks varēs nolasīt vismaz vienu dzejoli. Īpaši gaidīti tie, kuriem ir vismaz viens oficiāli izdots dzejoļu krājums. Īsi tiks pieminēti tie janvāra dzejnieki, kuru vairs nav mūsu vidū.

Dzejas vakari muzeja pagrabiņā notiek katru otrdienu – 22. februārī gaidāms līdzīgs februārī dzimušo dzejnieku pasākums, bet pārējās otrdienās to dzejnieku autorvakari, kuriem izdevies organizatorus pārsteigt ar spožu topošas grāmatas manuskriptu, 1. februārī tas būs Juris Helds.

Ieeja par brīvprātīgiem ziedojumiem.