Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Latvijas Literatūras gada balva 2011

26. aprīlī Rīgas mākslas telpā tika pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas 2011. Par sasniegumiem latviešu literatūrā tika sveikti laureāti četrās nominācijās, kā arī specbalvu ieguvēji un godināts mūža balvas ieguvējs, kriminālromānu maestro Andris Kolbergs.

Nominācijā Labākais prozas darbs Latvijas Literatūras gada balvu 2011 saņēma Margarita Perveņecka par savu romānu Gaetāno Krematoss (Dienas Grāmata), nominācijā Labākais dzejas krājums balvu ieguva Ruta Štelmahere par dzejas krājumu Klēpis (Mansards), Spilgtākās debijas balva tika pasniegta Kristīnei Želvei par stāstu krājumu Meitene, kas nogrieza man matus (Mansards), un nominācijā par Labāko tulkojumu latviešu valodā balvu ieguva Zane Balode par Andrusa Kivirehka romāna Vīrs, kurš zināja čūskuvārdus (Latvijas Avīze) tulkojumu no igauņu valodas.

Specbalvas par īpašiem notikumiem Latvijas literatūrā tika pasniegtas Atim Klimovičam par grāmatu Personiskā Latvija. 20. gadsimta stāsti (Dienas Grāmata) un rakstnieču kolektīvam par stāstu krājumu MĒS. XX gadsimts (Dienas Grāmata), Mārim Salējam par pētījumu Uldis Bērziņš. Dzīve un laiktelpas poētika (LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts), Uldim Bērizņām par Korāna (Neputns) tulkojumu latviešu valodā un Valentīnam Lukašēvičam par dzejoļu krājumu Bolti burti (Latgales kultūras centrs).

Tika pasniegtas arī atzinības balvas – Ventspils bibliotēkas atzinības balvu saņēma Nora Ikstena par romānu Vīrs zilajā lietusmētelītī, grāmatnīcas Jānis Roze atzinības balvas tika pasniegtas Atim Klimovičam par grāmatu Personiskā Latvija. 20. gadsimta stāsti un Norai Ikstenai par romānu Vīrs zilajā lietusmētelītī, un Vīna Studijas atzinības balva tika Ivetai Ratinīkai par dzejas krājumu Rūgts. Savukārt portāla Delfi lasītāju simpātiju balvu ieguva Ruta Štelamahere par dzejas krājumu Klēpis.