Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Latvijas Nacionālais teātris izsludina lugu konkursu

Latvijas Nacionālais teātris izsludina pilna apjoma lugu konkursu, lai veicinātu Latvijas dramaturģijas attīstību un stimulētu jaunu darbu tapšanu, kas potenciāli tiktu iekļauti Latvijas Nacionālā teātra repertuārā, kā arī veicinātu sadarbību starp teātra režisoriem un dramaturgiem.

"Mums, kā Nacionālajam teātrim, ir īpaši jārūpējas par nacionālās dramaturģijas tapšanu un uzvešanu uz teātra skatuves. Tā ir mūsu misija un visdziļākā pārliecība. Jau Nacionālā teātra 90 gadu jubilejas sezonā, kuras moto bija Sapnis par Latviju, Lielās zāles repertuārs sastāvēja galvenokārt no latviešu autoru darbiem. Šo virzienu vēlamies turpināt un būt tie, kas paši uzrunā autorus un sekmē jaundarbu uzvešanu," atzīmē Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Lugas konkursam jāiesniedz līdz 2011.gada 1.septembrim datorizdrukā, norādot autora koordinātes, tās vērtēs teātra mākslinieciskā vadība. Šim nolūkam teātris paredzējis arī balvu fondu - 1. vietas ieguvējs saņems 2000 latu, 2. vietas ieguvējs - 1000 latu un 3. vietas ieguvējs - 500 latu.