Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Leonardam Koenam Astūrijas prinča balva

Kanādiešu dziedātājs Leonards Koens (Leonard Cohen) ieguvis Spānijas prestižo Astūrijas prinča balvu literatūrā, kas tiek piešķirta autoriem, kuri neraksta spāņu valodā. Cīņā par balvu Koens pārspēja 32 pretendentus no dažādām valstīm, tostarp Argentīnas, Francijas, Austrijas, Meksikas un Lielbritānijas. Iepriekš šo apbalvojumu ieguvis vācu Nobela literatūras prēmijas laureāts Ginters Grass un amerikāņu dramaturgs Arturs Millers.

Astūrijas fonda pārstāvji sacīja, ka 76 gadus vecais dziedātājs, kurš darbojas arī kā dzejnieks un rakstnieks, kā arī sacer dziesmu vārdus, ir viens no mūsdienu ietekmīgākajiem rakstniekiem.
Pēc žūrijas domām, viņš savās dziesmās atspoguļojis svarīgas cilvēces problēmas, un viņa literārais darbs ir ietekmējis triju paaudžu pārstāvjus visā pasaulē. Astūrijas fonda patrons ir Spānijas kroņprincis Felipe. Fonds ik gadu piešķir astoņas balvas - katru 50 000 eiro apjomā. Balvas pasniedz komunikāciju un humanitārajās zinātnēs, zinātniskajā un tehniskajā pētniecībā, sociālajās zinātnēs, mākslā, literatūrā, starptautiskajā sadarbībā, starptautiskās saprašanās jomā un sportā.