Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Martā gadskārtējā grāmatu izstāde Ķīpsalā

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 3. līdz 6. martam notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums Baltijas valstīs – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde Baltijas Grāmatu svētki 2011.

Izstādes apmeklētāji četrās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām un Grāmatu maiņas punktā mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

Izstādē piedalīsies izdevniecības un grāmatu apgādi, kā arī grāmattirgotāji un ar grāmatniecību saistīti uzņēmumi. Daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās tādas Latvijas izdevniecības kā Atēna, Avots, Daugava, Dienas Grāmata, Jāņa Rozes apgāds, Jumava, Kontinents, Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds, Madris, Nordik, Pētergailis, RaKa, Tapals un citas.
Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts, kas ikvienam grāmatu mīļotājam palīdzēs atrast sen kārotu grāmatu, uz Grāmatu maiņas punktu atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas. Pērn grāmatu izstādē jaunus īpašniekus atrada vairāk nekā 8000 uz Grāmatu maiņas punktu atnestu grāmatu, un izstādes rīkotāji cer, ka arī šogad vēlme dot un iegūt kādu interesantu grāmatu tikai pieaugs un Grāmatu maiņas punktam būs vēl lielāka atsaucība.

Šogad Latvijas Grāmatnieku ģilde ir parūpējusies par īpaši interesantu un daudzveidīgu kultūras programmu. Viena diena izstādē tiks veltīta Somijai, tajā ir uzaicināti piedalīties populārie somu autori Sofī Oksanena, Aino Havukainena un Sami Toivonens.

Plānoti pasākumi ar devīzi Vecais jaunā skatījumā, liekot uzsvaru uz aktualitātēm digitalizācijas jomā. Notiks Eiropas Savienības organizētā Arrow Pluss projekta (autortiesību aizsardzība digitalizācijas procesā) prezentācija, kura oficiālais partneris no Latvijas ir Latvijas Grāmatnieku ģilde.

Izstādē viesosies latviešu un ārzemju autori – ir aicināti Jans Brokens, Janušs Leons Višņevskis, Osvalds Zebris, Andžils Remess, Ēriks Hānbergs un citi.

Ķīpsalā notiks arī Lielie lasīšanas svētki – Bērnu žūrijas 2010. gada noslēguma pasākums.

Baltijas Grāmatu svētkos 2011 Latvijas Grāmatizdevēju asociācija rīkos Baltijas grāmatu mākslas konkursu, kurā piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas skaistākās grāmatas. Ķīpsalā varēs aplūkot visu trīs valstu konkursā nominētās grāmatas īpaši izveidotā ekspozīcijā un novērtēt gan pašmāju, gan kaimiņu veikumu. Konkursa vērtēšanā piedalīsies starptautiska žūrija, kas savu vērtējumu paziņos izstādes pirmās dienas izskaņā, 3.martā.

Tāpat Baltijas Grāmatu svētkos 2011 īpaši izveidotā ekspozīcijā būs skatāms arī grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele 2010 dalībnieku veikums.