Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Miris Pēters Brūveris

Sestdien no rīta Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā mūžībā aizgāja Pēters Brūveris.

Rakstnieks, dzejnieks un tulkotājs Pēteris Brūveris dzimis 1957.gadā un mūžībā aizgāja 54 gadu vecumā. Beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti (1980). Kopš 1988.gada viņš bija Latvijas Rakstnieku savienības biedrs. Bijis literārais konsultants laikrakstā "Latvijas Jaunatne" un literārās nodaļas vadītājs laikrakstā "Literatūra un Māksla". Dzeju publicē kopš 1977.gada.

Atdzejojis un sastādījis turku dzejas izlasi "Baložu pilni pagalmi" (1988, kopā ar Uldi Bērziņu), atdzejojis lietuviešu dzejnieku Kornēlija Plateļa, Sigita Gedas, Henrika Radauska, Toma Venclovas un daudzu citu dzeju, tulkojis un atdzejojis arī no azerbaidžāņu, Krimas tatāru, mordviešu, gagauzu, krievu, vācu un prūšu valodas. Populāras kļuvušas dziesmas ar Brūvera vārdiem no teātra izrādes "Šveiks" (Dailes teātris, 1998).

Kopā ar mūziķi Aigaru Voitišķi ierakstīts albums "Stikla laivas" (2009). Teksta autors animācijas filmai "Neparastie rīdzinieki" (2001). Iesaistījies ambientās mūzikas un vides zinātnes kopprojektā "Dabas koncertzāle", kurā piedalās kā dabas dzejnieks ar sacerētajām dzejas rindām par “Dabas koncertzāles” varoņiem - praulgrauzi, čunčiņu, ūdens maksteni un ķērpi.

Saņēmis Klāva Elsberga prēmiju (1987), Dzejas dienu balvu (2001, 2005) un Baltijas Asamblejas balvu (2004).