Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Rīgas Grāmatu Svētki 2012

Kā infomē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, šajā nedēļas nogalē no 5. līdz 7. oktrobrim Rīgas Kongresu namā norisināsies 13 Rīgas Grāmatu svētki. Grāmatu Svētkos piedalīsies vairāk 40 izdevniecības - "Avots", "Atēna", "Dienas Grāmata", "Jāņa Rozes apgāds", "Jumava","Kontinents", "Latgales Studentu centrs", "Liels un mazs", "Madris", "Mansards", "Neputns", "Nordik", "Pētergailis", "Turība", "Zinātne", "Zvaigzne ABC" un citas.

Piektdien, 5. oktobrī, plkst. 11.00 notiks Rīgas Grāmatu svētku svinīgā atklāšana un konference "Latvijas grāmatniecības šodiena. Problēmas un perspektīvas". Tajā tiks skatīti vairāki jautājumi, tostarp, kas notiek ar grāmatniecības nozari, kāda situācija ir bibliotēkās, grāmatnīcās, kā to vērtē nozares profesionāļi, un vai apmierināti ir grāmatu pircēji un lasītāji?

Arī šogad kā katru gadu paredzēta daudzveidīga kultūras programma. Visās trīs Grāmatu svētku dienas būs iespēja apmainīties ar grāmatām un piedalīties grāmatu loterija. Pasākumu piedāvājums pieaugušajiem lasītājiem šogad ir īpaši daudzveidīgs.

Rakstnieki un izdevēji gaidīs Rīgas Grāmatu svētku apmeklētājus:
5. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 19.00
6. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 19.00
7. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.30.

 

Piedāvājam jau laicīgi iepazīties ar "Dienas Gramātas" rīkotajiem pasākumiem:

6. oktobrī

plkst. 14.00 Kurzemnieka Miķeļa Bērziņa memuāru grāmatas atvēršana. Fragmentus no grāmatas lasa aktieris
Jānis Dreiblats.
plkst. 15.30 tikšanās ar dzejnieci un dramaturģi Sandru Vensko un viņas jaunās dzejprozas grāmatas
"Vēstules naktssargam" atvēršana.
plkst. 17.00 Ievas Plūmes jaunā stāstu krājuma "Rēzus" atvēršana. Piedalās Ieva Plūme, Ieva Kolmane,
Māris Bērziņš, Aivars Eipurs.

7.oktobrī

plkst. 12.00 Tekstu maratons "Lasām, domājam, dzīvojam". Piedalās Kristīne Želve, Dace Rukšāne, Aivars Eipurs, Gundega Blumberga, Ilze Jansone, Egīls Venters, u.c.

Ieeja Rīgas Grāmatu svētkos ir bez maksas.