Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Zināmi festivāla „Prozas lasījumi 2013” laureāti

Ziņo: Latvijas Literatūras centrs

Vakar, 8. decembrī Mūzikas namā Daile ar četru autoru lasījumiem un laureātu paziņošanu noslēdzās festivāls „Prozas lasījumi 2013”, kas šogad notika no 4. līdz 8. decembrim un desmit pasākumos kopā pulcēja vairāk nekā 50  Latvijas un ārvalstu rakstniekus.
Žūrijas galveno balvu – žurnāla „Latvju Teksti" abonementu 2014. gadam, publikāciju žurnālā „Latvju Teksti” 2014. gadā un radošo stipendiju darbam uz mēnesi 2014. gadā Villa Sträuli rezidencē Vintertūrā, Šveicē , kas nodrošināta sadarbībā ar Latvijā lielāko papīra vairumtirgotāju AS „Antalis”– saņēma Inga Žolude par Prozas brokastīs nolasīto stāstu „Rakstnieku nams”.
“Prozas lasījumos” tika piešķirtas arī vairākas specbalvas. Sadarbībā ar izdevniecību „Dienas Grāmata” grāmatu komplektus saņēma Gundars Ignats (stāsts „Liekais svars”) un Svens Kuzmins (stāsts „Spēki”). Sadarbībā ar Jāņa Rozes apgādu, dāvinot grāmatu „Eiropas literatūras vēsture. Hrestomātija”, tika sveiktas Inga Gaile (Stāsts „Mirū iemīlas”) un Ieva Melgalve (fragments no romāna "Aktieris un mīms"). Žurnāls „Latvju Teksti”, dāvājot žurnāla abonementu un publikāciju 2014. gadā, atzinību izteica Literārās Akadēmijas autorei Zandai Tereško (stāsts „Emīlija”) un rakstniekam Mārim Bērziņam (romāna fragments „Ziemassvētku kauja. 1939.gads”). Žūrijas speciālbalvu par atraktīvu vakara vadīšanu saņēma arī Toms Treibergs.
Alternatīvā žūrija dažādās nominācijās sumināja 5 autorus. Balvu par labāko romāna fragmentu saņēma Māra Zālīte (fragments no romāna „Pieci pirksti”), labākais stāsts bērniem – Evija Gulbe „Pilna soma pasaciņu”. Trīs labākie stāsti: Ingas Žoludes „Rakstnieku nams”, Svena Kuzmina „Spēki” un Andris Zeibots ar fragmentu no ieceres garajam stāstam ar pagaidu nosaukumu „Vertikālais ciemats”.
Festivāla dalībnieku darbus klausījās un vērtēja profesionāla žūrija: atjaunoto „Prozas lasījumu” idejas autori - rakstniece Nora Ikstenaun rakstnieks Pauls Bankovskis, literatūrzinātniece, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Ieva Kalniņa, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks un humanitāro zinātņu žurnāla „Letonica” galvenais redaktors literatūrzinātnieks Pauls Daija, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks un literārā žurnāla „Latvju Teksti” galvenais redaktors literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš.
„Prozas lasījumu” alternatīvās žūrijas pienākumus šogad pildīja Latvijas universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas studenti Linda Steda, Ilva Mikīte, Arturs Skutelis, Laura Leingarte, Kristiāna Kārkliņa, Anna Andersone, Dina Priede.
„Prozas lasījumu 2013” vizuālās identitātes un scenogrāfijas autore Daina Geidmane.
Festivāla „Prozas lasījumi 2013” norišu atspoguļojums festivāla vietnēs sociālajos tīklos facebook.com/ProzasLasijumi un twitter.com/ProzasLasijumi.
Festivālu „Prozas lasījumi 2013” organizē Latvijas Literatūras centrs ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 6. decembra  ārvalstu viesu pasākumi tika organizēti sadarbībā ar EUNIC Latvia – Britu padome Latvijā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, Gētes institūts Rīgā un Grieķijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Grieķijas Kultūras un sporta ministriju.
Festivāla atbalstītāji: AS „Antalis”, Albert Hotel, žurnāls „Latvju Teksti”, izdevniecība „Dienas Grāmata”, Mobilly, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Latvijas Radio 1, Radio Naba, Satori, laikraksta “Latvijas Avīze” pielikums “Kultūrzīmes”, Jāņa Rozes apgāds, Zaķumuižas ūdens, žulnāls „Veto Magazine”, Acoustics, Kanādas Mākslu padome, Literārā Akadēmija, Innovation Cafe, Kaņepes Kultūras centrs, kinoteātris „Splendid Palace”, Birojnīca, klubs „Piens”, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, restorāns „Andalūzijas Suns”, „Mūzikas nams Daile”.

2014. gadā festivāls “Prozas lasījumi” plānots no 2. līdz 7. decembrim.

Kopš idejas pirmsākumiem 1995. gada decembrī, kad notika prozas vakars rakstnieka Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei, nu jau vairāku dienu prozas festivāls „Prozas lasījumi” laika gaitā kļuvis par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

Kontaktinformācija
Latvijas Literatūras centrs
Pērses iela 14-8, Rīga, LV-1011
e-pasts: [email protected]
tālr. 67311021, 29155287
www.literature.lv, www.prozaslasijumi.lv