Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Apglabāt uz valsts rēķina

Grāmata pievienota: 02.09.19
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
Cietie vāki
Autors:
Lauris Gundars
Lapaspušu skaits:
536
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
11.12 Eur
Izdošanas gads:
2019

Devītā maija svinību laikā Rīgā notiek slepkavība — acīmredzami izaicinoša politiska provokācija. Noziegums uzšķērž divās dažādās valodās runājošo Latvijas iedzīvotāju pussadzijušās rētas. Iesākumā šķietami vienkāršā izmeklēšanā tiek ierauti aizvien jauni cilvēki — veci un jauni, latvieši un krievi, no lauku pensionāra līdz pat Saeimas deputātam: neizrunātā vēsture atspēlējas šodienai.

Ar šo kriminālromānu Lauris Gundars ir devies teritorijā, ko var dēvēt gan par riskantu, gan spārdzienbīstamu, teritorijā, ko ikdienā labprāt ignorējam — mīļā, personīgā miera vārdā. Tās ir attiecības starp šajā valstī dzīvojošajiem latviešiem un krieviem. Šo attiecību zemdegās ir daudz nepiedota, nesaprasta, daudz sūrstoša aizvainojuma par vēstures gaitu. Šķietami mierīgo līdzāspastāvēšanu Latvijā laiku pa laikam mēdz uzkurināt  provokācijas, kas ir izdevīgas radikāliem politiskiem spēkiem. Gan vieni, gan otri — gan latvieši, gan krievi — ir tikai materiāls veiklu manipulatoru rokās.
Dr. art. Dita Rietuma

Lauris Gundars raksta par mums tagad, lai gan paslēpties kaut vai desmit gadu senā pagātnē būtu vieglāk. Asi, precīzi un bez liekiem izskaistinājumiem autors ved pa nepārtrauktas spriedzes pilnajām lapaspusēm. Lasīt ir viegli, jo viss ir pazīstams un teju vai sataustāms. Laura radītie tēli un notikumi savijas dinamisku notikumu virpulī un brīžiem kaitinoši tieši uzdod jautājumus, uz kuriem atbildes meklējamas dziļāk, nekā pašiem gribētos.
Kārlis Kazāks, mūziķis

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Sandra Vensko
Māra Zālīte
Dzintars Sodums
 
Māra Zālīte
Leons Briedis
Osvalds Zebris
 
Daniels Kēlmans
Guna Roze
Svens Kuzmins
 
Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties