Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Virsnieku sievas

Grāmata pievienota: 13.02.17
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Andra Manfelde
Lapaspušu skaits:
256
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
7.85 Eur
Izdošanas gads:
2016

Andras Manfeldes romāns "Virsnieku sievas", kas iznācis vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts", stāsta par Liepājas pilsētas daļu Karostu 70. gados.

"Stiprs un skaudrs darbs. Proza, kas svētīgi atgādina, cik tā ir atšķirīga matērija no vēsturisku pārstāstu treļliem. Vizualitāte, tēlu un simbolu gudrās proporcijas ļauj skatīties visdrūmākajos eksistences mārkos kā akās. Ticot autores patiesumam, iespējams nonākt pat padomju armijas virsnieku sievu dvēselēs, neiejūdzoties ideoloģiskās sakās."
Gundega Repše

"Pagājušā gadsimta 70. gadi, Liepāja, PSRS rietumu robeža. Dzīve divās pasaulēs, kuras savieno izgriežams tilts ar caurlaides posteni, pa vidu  karakuģu un zemūdeņu ceļš. Militāristi un civilisti, krievi un latvieši, savējie un svešie. Dzīve, ko mānīgi viegli pavairot ar melnbaltām plakātu klišejām, bet apaudzēt ar siltu, sajūtās un nozīmēs elpojošu cilvēcisku būtību spēj vien Dievs, māte un rakstnieka talants."
Vents Zvaigzne

"Lai vai kas šai pasaulē notiktu, man šķiet, ka Andra Manfelde to tvertu no mīlestības skatpunkta. Protams, tas iekļauj arī dzimteni un mājas, bet Andras sirds pirmkārt un galvenokārt atveras viņas svētajai trīsvienībai: sievietei, vīrietim un viņu turpinājumam  bērnam. Šī mīlestība romānā ir klātesoša ik rindā."
Gundega Blumberga


Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis


Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Līdzīgās grāmatas:
Nora Ikstena
Māris Bērziņš
Jānis Einfelds
 
Andris Kolbergs
Inga Ābele
Laima Kota
 
Nora Ikstena
Sergejs Loiko
Juris Kronbergs
 
Komentāri (0):
Lai pievienotu komentāru, nepieciešams autorizēties