Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PAGĀTNES NOSPIEDUMI

Grāmata pievienota: 25.11.21
 
Apakšvirsraksts:
Varakļānu ebereju kopiena
Izdevējs:
Biedrība "Hronologeja"
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Kaspars Strods
Lapaspušu skaits:
124
Platums:
172
Augstums:
220
Cena:
15.91 Eur
Izdošanas gads:
2021

Izdevums vēsta par  ebreju kopienas dzīvi un viņu likteņiem mazpilsētā, kas atrodas uz Latgales un Vidzemes robežas.

Šī grāmata lielā mērā ir vietējo cilvēku skatījums uz vēsturiskajiem procesiem viņu ikdienas dzīves telpā – Varakļānos. Tas ir stāsts par draugiem, kaimiņiem, skolas biedriem un vienkāršiem līdzcilvēkiem, kuri vairāku gadsimtu garumā bija neatņemama pilsētas sabiedrības daļa. Diemžēl viņi, tāpat kā tūkstošiem citu Latvijas ebreju, Otrā pasaules kara izraisītajos nežēlības un haosa apstākļos teju pilnībā tika iznīcināti”, atklāj Kaspars Strods.

Grāmatā iekļauts plašs avotu un literatūras klāsts, starp kuriem nozīmīgākais -- intervijas ar Varakļānu un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. To, ka grāmatā uzsvars tiek likts tieši uz vietējo iedzīvotāju atmiņām izceļ arī izdevuma literārā redaktore Ligija Purinaša: „Daudzi grāmatā lasāmie stāsti ir pašu varakļāniešu piedzīvotā atspoguļojums, kas rada apbrīnojamu līdzesamības, līdzpārdzīvojuma sajūtu. Lai arī grāmatā ieturēts samērā strikts akadēmiskā pētījuma stils, esmu pilnīgi pārliecināta, ka grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam.”

Plašāku informāciju par izdevumu meklējiet: www.facebook.com/hronologeja

Grāmatas zinātniskais redaktors ir vēsturnieks Iļja Ļenskis, bet mākslinieks – Raivis Nikolajevs. „Pagātnes nospiedumi: Varakļānu ebreju kopiena” tiek izdota ar Latgales reģionālās attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži”, kā arī Varakļānu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Grāmatas vāka foto: Rīgas iela Varakļānos, 1920. gada 6. marts. Latvijas Kara muzeja krājums

Līdzīgās grāmatas:
Ligija Purinaša
Ligija Purinaša