Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

DIEVMĀTES DRAUDZENE

Grāmata pievienota: 26.08.13
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Nora Ikstena
Lapaspušu skaits:
128
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2013

Dievmātes draudzene ir rakstnieces Noras Ikstenas Gruzijas pieredzes grāmata. Vairāku gadu laikā šajā senajā ticības, kultūras un dabas svētītajā un varu plosītajā zemē sastaptie ļaudis un piedzīvotie notikumi kļuvuši par pamatu rakstnieces stāstiem. Tos vienos ārpusnieces skats, kas tomēr vēlas kļūt par savējo. Izcilais gruzīnu dzejnieks Grigols Rabahidze reiz rakstīja: “Māte un māsa, Dievmātes draudzene, tu esi mūsu balsts”. Tieši tāda rakstnieces acīm izskatās Gruzija — Dievmātes draudzene.

"Siltajā dienvidu naktī, aizmiegot istabā, kuras grīda noklāta ar ābolu ražu, bērnības atmiņa liegi uzvējo dzimtenes smaržu. Starp miegu un nomodu tā atgādina, cik vēl ciešāk mīlu pirmējo dzimteni, otrējo atrazdama.
Mums joprojām slēptiem viensētniekiem, noslēgtajiem baltiešiem, Gruzijā atveras sirds slūžas. Pati sevi ne reizi vien esmu pieķērusi pie domas, ka te, Dievmātes draudzenes klēpī, man jādomā skaidrāk un īsāk. Jādomā neikdienišķāk, mēģinot citādo pieņemt par savējo un savējiem piešķirt citādā vaibstus."
Nora Ikstena

Grāmatas noformējumā izmantotas Andras Ceriņas fotogrāfijas un fotomateriāli no autores ģimenes krājuma.

Grāmata tapusi izdevniecības Dienas Grāmata latviešu literatūras projekta Prāta piedzīvojums ietvaros, ko atbalsta AS Latvijas Gāze

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas māksliniece Elita Šica Vāvere

Grāmata pieejama arī e-grāmatas versijā

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
 
Svens Kuzmins
Jānis Einfelds
Iveta Harija meita
 
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
Aldis Bukšs