Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Ata Klimoviča "Personiskā Latvija" -

 
15.09.2011, plkst. 18:00

Ceturtdienas vakarā aicinām piedalīties Ata Klimoviča un Ineses Zanderes kopdarba Personiskā Latvija. Divdesmitā gadsimta stāsti atvēršanas svētkos.

Grāmata Personiskā Latvija ir savā veidā unikāla Latvijas 20. gadsimta vēsture — izstāstīta caur cilvēku likteņiem, dzīvesgājumu. Šis darbs pilnā mērā apliecina, ka īstā vēsture ir tā, ko cilvēki paši piedzīvo. Turklāt šī 608 lappušu biezā grāmata ir ne tikai aizraujoša lasāmviela, — to papildina arī dažādu laiku fotoattēli un skrupulozi izstrādāti vietu, personu un notikumu informatīvie alfabētiskie rādītāji.

“Katra cilvēka priekšstatos par vēsturi ir ļoti daudz brīvas vietas, ko var piepildīt tikai otrs cilvēks. Visi grāmatas varoņi ir brīvās Latvijas paaudze, un mans lūgums bija — pastāstīt Latvijas vēsturi kā savu personisko. Stāsts vienmēr ir stāsts kādam — klausītājam, konkrētam sarunas biedram. Tādā nozīmē esmu šo sarunu autors — ar savu interesi, izpratni un nezināšanu, ar savu izvēli. Grāmatā ir 38 stāsti — sarunas ar plašākai sabiedrībai pazīstamiem vai tikai savā nomaļajā lauku pagastā zināmiem atšķirīgu likteņu un uzskatu cilvēkiem. Esmu pateicīgs viņiem par atsaucību un katru tikšanās brīdi.”
Atis Klimovičs

Šeit izlasāms tas, kā pietrūkst mācību grāmatās par vēsturi, — stāstījums no pirmās personas viedokļa. Šeit nav vispārinājumu, kopsavilkumu, ir tikai personiska vēsture, kas pierakstīta ļoti smalkjūtīgā veidā. Un vēl šī grāmata ir piemineklis cilvēka izturībai.
Vilis Daudziņš

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Notikuma vieta: Dienas lielā zāle
Rīkotājs: Dienas Grāmata un Diena
P O T C Pk S Sv
 
2011